Lekcja otwarta uczniami klasy II b edukacji wczesnoszkolnej z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile (8 maja 2017 r.)

8 maja 2017 r. w murach MDK”ISKRA” gościliśmy uczniów klasy II b edukacji wczesnoszkolnej wraz z ich przemiłą wychowawczynią p. Joanną Stawicką-Pipowską z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania placówki kulturalno-oświatowej. Pani Ewa Rucka oprowadziła uczniów po wszystkich pracowniach i opowiedziała o zajęciach, które organizowane są dla dzieci i młodzieży w godzinach popołudniowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala taneczna z dużymi lustrami oraz sala do zajęć teatralnych, gdzie dzieci zobaczyły stroje przygotowywane na różne przedstawienia oraz stół nagłaśniający. W pracowniach plastycznych dzieci podziwiały prezentowane na sztalugach piękne prace plastyczne wykonane przez ich starszych kolegów, a także wytwory plastyczne wyczarowane przez rączki ich rówieśników.
Po zakończonym zwiedzaniu tej części budynku uczniowie zostali również zaproszeni do obejrzenia wystawy w BWA. Tam zapoznali się z płótnami p. Macieja Przybylskiego. Największą atrakcją cieszyły się poukładane pudła rezonansowe, których można było dotknąć i wydobyć z nich przeróżne dźwięki.
Zapraszamy kolejne klasy do zapoznania się ze specyfiką i szeroką ofertą zajęć pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży naszego miasta.