Podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” ( 8 maja 2017 r.)

8 maja 2017 roku w sali widowiskowej  Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile odbyło się podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Ze względu na wagę konkursu został on objęty honorowym patronatem starosty pilskiego p. Eligiusza Komarowskiego. Podczas uroczystości był on reprezentowany przez p. Przemysława Pochylskiego etatowego członka zarządu powiatowego w Pile, który przywitał wszystkich zebranych i podziękował za tak liczne uczestnictwo oraz wręczył laureatom nagrody.

Ponad dwieście prac, które napłynęły w tym roku na konkurs oceniało grono jurorów pod przewodnictwem p. Janusza Argasińskiego, artysty plastyka związanego na co dzień z naszym sąsiadem- Biurem Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

Najlepsze prace plastyczne wezmą  udział w etapie wojewódzkim, a jeśli tam również znajdą się w czołówce, mają szansę na finał ogólnopolski. Naszym młodym artystom życzymy powodzenia!

Podczas  uroczystości odbyła się również prelekcja wygłoszona przez mł.asp. Krzysztofa Stefena, który przypomniał w sposób niezwykle ciekawy zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prelekcję zakończyły słowa zastępcy komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Roberta Komarnickiego: – Pamiętajcie, żeby zawsze – jeśli cokolwiek was niepokoi – informować o tym dorosłych. Wasza reakcja może uratować komuś życie. Dzisiaj rysujecie strażaków, ale być może w przyszłości to wy będziecie bohaterami takich rysunków. Dziękuję za wasze zaangażowanie.

Każdy ze zwycięzców otrzymał dyplom oraz upominki, a także nie mogło zabraknąć ulotek o szkodliwym działaniu dwutlenku węgla, które od pewnego czasu kolportuje Komenda, we współpracy z pilskim Starostwem.

Poniżej lista zwycięzców etapu powiatowego

• autorzy w wieku od szóstego do dziewiątego roku życia:

I miejsce –Julia Pogorzelska – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile,

II miejsce –Bartosz Tojza – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku

III miejsce–Szymon Barczyk – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gleśnie

Wyróżnienia: Justyna Werner – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gleśnie

Samira Belaid – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku

• autorzy w wieku od dziesiątego do trzynastego roku życia:

I miejsce –Marta Maria Mrotek – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie

II miejsce –Zuzanna Białczyk – Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Fanianowie

III miejsce –Zofia Gacka – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku

Wyróżnienia: Patryk Janowski – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile