XIX Regionalny Konkurs Literacki „O Złote Pióro” – „Od magii świata do magii słowa”

Zapraszamy młode talenty literackie!

Piszesz, a może tworzysz opowiadania ? Nie pisz do szuflady! Sprawdź się! Przyślij do nas swoje utwory.

Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile zapraszają do udziału w  już w XIX Regionalnym Konkursie Literackim „O Złote Pióro” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa”. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Konkursowi patronują Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol i Wydawnictwo Media Zet.

Konkurs adresowany jest młodych twórców słowa ze szkół podstawowych, szkół średnich oraz studentów z Piły i regionu pilskiego. Hasłem konkursu jest „Od magii świata do magii słowa” – w magii słowa możesz wyrazić swoją wrażliwość, wyobraźnię i fantazję twórczą. Masz wiele możliwości i dużo do powiedzenia. Tematyka konkursu jest dowolna. Czekamy na utwory liryczne, refleksyjne i koniecznie własne.

Termin nadsyłania prac upływa z końcem  6 kwietnia 2023 roku. Dołącz wypełnioną Kartę uczestnika konkursu.

Na laureatów czekają „Złote Pióra” i cenne wydawnictwa.

Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z koncertem literacko-muzycznym odbędzie się w maju 2023 roku.

19 Regionalny Konkurs Literacki – regulamin

Karta_zgloszeniowa_uczestnika_19-konkursu-literackiego-