Uroczystość Powiatowego Zakończenia Roku Szkolnego 2016-2017 (23 czerwca 2017 r. )

W tym czerwcowym dniu na sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury  „ISKRA” w Pile miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016-2017, jego gospodarzem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile. Pan dyrektor Jacek Sikorski powitał licznie przybyłych gości, wśród których był Starosta Pilski p. Eligiusz Komarowski, poseł pan Grzegorz Piechowiak oraz sekretarz Gminy Piła pan Roman Szarzyński.  Podczas uroczystości wręczone zostały stypendia Starosty Pilskiego, które otrzymało prawie 70 uczniów.

Tych najlepszych, szczególnie uzdolnionych zapowiedziano tymi słowami:

„Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach”

Uczniów Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” przedstawiła pani dyrektor Ariana Latzke przybliżając ich sukcesy i osiągnięcia.

W tym roku szkolnym mamy  11 stypendystów  uzdolnionych  wokalnie, tanecznie i literacko, są to :

Dawid Brzeziński  i  Maja  Woś  są finalistami  Mistrzostw Polski w kategorii juniorów  młodszych, zwycięzcy i finaliści wielu ogólnopolskich turniejów tańca sportowego.

Agata Brandenburger zajęła:

I miejsce – Ogólnopolskim  Konkursie  Muzycznym  „Muzyczne ABC z Rodziną Treflików” – Relacja w Programie „Teleranek” TVP ABC

I miejsce – Wojewódzkim Festiwalu  Piosenki Francuskiej w  Poznaniu

I miejsce – Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Eurosong” w  Chojnicach

I miejsce – I w Ogólnopolskim  Festiwalu  Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Bajkowa Kraina” w  Kępicach

Laura Chuchla- licealistka z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Lubi poezję i pisze dobrą poezję , za którą otrzymuje laury.

Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów poetyckich. Współautorka nowej antologii poezji i prozy „Zderzenie”, jej wiersze można znaleźć w licznych wydawnictwach pokonkursowych .

Kacper Czajka – Gabriela Werblińska  są  finalistami  wielu prestiżowych turniejów tanecznych między innymi  w Zabrzu i norweskim Lillestrom

Paweł Subczyński-Aleksandra Kucharska tancerze klasy międzynarodowej S,  zwycięzcy wielu prestiżowych turniejów w kraju i  zagranicą między innymi w Czechach, zwycięzcy  cyklu Grand Prix Polski

Monika Fabijańczuk – finalistka Mistrzostw Polski, zwyciężczyni wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca sportowego

Zuzanna Tymper wyśpiewała

II miejsce w  Ogólnopolskim  Festiwalu  Twórczości Muzycznej Dzieci i Młodzieży „Wesoła Pięciolinia” w Ostrowie Wielkopolskim

I miejsce –  Przegląd Piosenki Młodzieżowej Pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego w Człuchowie

I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Bursztynowe Słoneczko” w Trzebiatowie

Angelika Szałowska– gimnazjalistka z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile. Debiutuje w poezji z mocnym akcentem – za kunszt słowa osiąga sukcesy w regionie i w kraju, publikuje swoje utwory w książkach pokonkursowych.