Gratulacje dla młodej artystki Natalii Wysockiej byłej uczennicy Lucyny Pach.

5 maja 2022 roku w Galerii Debiutów pilskiego BWA odbył się wernisaż Natalii Wysockiej ,,Dystorsje”. Natalia Wysocka swoje umiejętności rysunkowe i malarskie przez 6 lat rozwijała pod okiem artysty plastyka Lucyny Pach w pracowni  Rysunku i Malarstwa  Młodzieżowego Domu Kultury ,,Iskra” w Pile. W 2015 roku ukończyła Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i obroniła dyplom z oceną bardzo dobrą. Już od czasów studenckich porusza w swoich pracach motywy cielesności. Zainspirowana twórczością Andre Kertesza , wykorzystuje medium fotografii do eksperymentów z przedstawieniem ludzkiego ciała. W oparciu o poddane licznym modyfikacjom zdjęcia , tworzy grafiki (wklęsłodruki), których głównym tematem jest człowiek. W 2009 roku otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Piły. Dwukrotna stypendystka; w 2013 i 2014 roku otrzymała Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2012 zdobyła honorowe wyróżnienie – Pomorska Grafika Roku GTPS, Gdańsk. W 2014 otrzymała  wyróżnienie w VII Międzynarodowym Konkursie na Ex Libris i Mała Formę graficzną pt. ,,Tajemnice Chłodnego Morza ‘’, Gdańsk. Jej prace były prezentowane w Polsce oraz w Szwecji podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Obecnie mieszka i tworzy w Szwecji, gdzie jest członkiem stowarzyszenia grafików. Natalia Wysocka jest artystką nowego pokolenia , która odważnie w sztuce współczesnej wykorzystuje tradycyjną biegłość warsztatową. Ważne jest to, że perfekcję warsztatową potrafi wykorzystać jako środek do celu , a nie cel sam w sobie. Gratulujemy młodej artystce i zapraszamy do oglądania wystawy.