Złote Pióra za magię słów
„To tylko my ludzie / to tylko ty człowiek, / to tylko świat nagi, / kiedy my w tych domach / całkiem nie / do siebie” – wyznała w swym wierszu jedna z laureatek XV Regionalnego Konkursu Literackiego „O Złote Pióro” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa”, zorganizowanego przez Kub Literacki „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile wspólnie z Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile. Konkursowi, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, patronowała Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol. Czytaj dalej

Laura Chuchla i Weronika Pytlarz – w dialogu z noblistką
Lato wraca w poezji
„Poezja jest jak niekończąca się droga niekoniecznie usłana różami, ale warto pisać, tak samo – jak warto żyć” – zapewnia Weronika Pytlarz, jedna z czterech młodych autorek z Klubu Literackiego „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, które zostały laureatkami XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2017” w Bielsku Biała.
Poezja otworzyła mi drogę do poznania samej siebie. Do ponownego odkrycia świata, nauczyła odczuwać i doceniać. Choć kreowanie własnej rzeczywistości nie zawsze może być dobre, dla mnie stało się nieodłącznym fragmentem codzienności – mówi Laura Chuchla z Klubu Literackiego „Pegazik” MDK „ISKRA” w Pile, która została laureatką XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku. Gala literacka, w której uczestniczyła ta utalentowana poetka, odbyła się 22 maja w Słupsku. Nagrodzone utwory Laury Chuchli, na co dzień licealistki z Zespołu Szkół im. Staszica w Pile, zostały opublikowane w książce „Do świata dziecka wchodzi się boso”. Dodajmy, że jest to kolejna prestiżowa nagroda dla tej poetki w tym roku.