DRZWI OTWARTE

W sobotę 11 maja Młodzieżowy Dom Kultury ”Iskra” w Pile zachęcał podczas Drzwi Otwartych do odkrycia wspaniałego świata sztuki i kultury w naszej placówce.

Była to doskonała okazja, podczas której młodzi pilanie i mieszkańcy powiatu mogli poznać naszych nauczycieli, skorzystać z konsultacji dotyczących MDK-owskiej oferty na rok szkolny 2024/25, dowiedzieć się do kogo adresowane są konkretne zajęcia i w jaki sposób są prowadzone. Przyszli uczestnicy zajęć pozalekcyjnych mogli wejść do każdej z sal dydaktycznych, obejrzeć wystawy prac plastycznych, przymierzyć teatralny kapelusz, stanąć przed mikrofonem, zasiąść do instrumentu muzycznego czy też przestawić pionki na szachownicy…

O formach prowadzonych w placówce opowiadała też sama młodzież, która z chęcią oprowadzała naszych gości po budynku. Tym razem rolę tę pełniły tancerki z zespołu p. J. Harendy.

Na sali widowiskowej odbyła się projekcja filmowa z fragmentami naszych występów, koncertów, wernisaży, spektakli , które organizowała placówka lub współuczestniczyła w różnych imprezach na przestrzeni ostatnich kilku lat. Oferta „Iskry” jest szeroka. W placówce przy ulicy Okrzei 9 odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, wokalne, teatralne, akrobatyczne, szachowe i artystyczne „Sprawne ręce” oraz „Kreatywne dzieci”. Nasze pracownie zapraszają dzieci i młodzież w różnym wieku.

Miło nam było gościć tak wiele osób podczas Drzwi Otwartych. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty zajęć pozalekcyjnych od września przyszłego roku szkolnego.