PRZERWA ŚWIĄTECZNA

W dniach od 18 kwietnia (czwartek) do 23 (wtorek) zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” nie odbywają się.  W tych dniach również  MDK nie świadczy opieki nad dziećmi, których szkoły strajkują.

„PINOKIO”

17 kwietnia (środa)  na sali widowiskowej w MDK „ISKRA” odbył się spektakl teatralny pt. „Pinokio”, który przygotowany został przez uczestników Środowiskowego Domu  Samopomocy w Pile oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej  z Leżenicy.

Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego.

Na widowni zasiadały dzieci z pilskich przedszkoli, które z ogromną ciekawością śledziły losy głównego bohatera – Pinokia. Nie zabrakło również przedstawicieli władz powiatu i miasta.

Po zakończeniu spektaklu podziękowania na ręce aktorów złożyła Pani Maria Bratkowska – Etatowy Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Pile  oraz  Radna Miasta  Piły Pani Teresa Kasior.

 

SUKCES MAI STAWICKIEJ-PIPOWSKIEJ UCZENNICY Z PRACOWNI LUCYNY PACH

15 kwietnia br. na wernisażu w Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku swój obraz „Długie dni” zaprezentowała Maja Stawicka – Pipowska. Wystawa zatytułowana ,,Nie pokażę, bo się wstydzę” miała miejsce w  Galerii Studenckiej START. Maja była jedną z 15 wystawiających się osób z czego pozostali to studenci. Tym bardziej to wielki sukces i zaszczyt dla  uczennicy Pani  Lucyny Pach. Wśród grona wystawiających studentów znalazła się Ines Jabłońska, była uczennica Lucyny Pach, obecnie studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Gratulacje dla byłej i obecnej uczennicy  Mai Stawickiej – Pipowskiej z pracowni Rysunku i Malarstwa Lucyny Pach Czytaj dalej

UCZNIOWIE RECYTOWALI SWOJE ULUBIONE WIERSZE W MDK

W dniu 13 kwietnia br. (sobota) w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Mój ulubiony wiersz” pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Nagrody i wyróżnienia najlepszym recytatorom wręczyli Pan Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski (uczniom klas I-VI sp) oraz Pan Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski (uczniom klas VII-VIII, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych). Czytaj dalej

Konkurs Mój ulubiony wiersz

Zachęcamy do zapisywania się na konkurs

        MÓJ ULUBIONY WIERSZ

                                   oraz

                  zapraszamy na

               Dni Otwarte

start – piątek 15 marzec godzina 15:00