ZAPRASZAMY NA SPEKTAKLE DO MDK „ISKRA” PIŁA 8.11 i 24.11.2021r.

Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile zaprasza na 2 spektakle w wykonaniu teatralnych grup młodzieżowych działających w naszej placówce !

Oba spektakle są ukoronowaniem pracy (w czasie pandemii) aktorów z pracowni teatralnej Pani Marioli Kostrzewy.

Spektakle odbędą się o godz. 10.00 (jeden po drugim) w terminach:

8.11. (poniedziałek)   oraz  24.11. 2021r. (środa)

Każdy spektakl trwa  30 minut.

Wstęp: tylko 2 zł/ osoby  za oba spektakle.

Rezerwacja terminów:    sekretariat , tel.  67 212 69 70

OPIS SPEKTAKLI

• „KWARANTANNA W MOJEJ GŁOWIE” to spektakl przygotowany przez młodzież Teatru Pinokio z MDK. Dotyczy problemów nastolatków, a zwłaszcza samotności, braku akceptacji wśród rówieśników, niezadowolenia ze swojego wyglądu, anoreksji i myśli samobójczych. Te problemy zauważane są u coraz młodszych osób.  Jednakże w czasie lockdownu pandemicznego, poruszana przez nas  tematyka okazała się jeszcze ważniejsza, jeszcze bardziej aktualna, o czym już dziś alarmują polscy psychiatrzy.  Scenariusz  napisała  16-latka – aktorka naszego teatru (stąd bardzo autentyczne spojrzenie na te grupę wiekową ). W spektaklu nie zabraknie też wiersza pandemicznego jednej z poetek Koła Literackiego MDK oraz popisu wiolonczelistki ze Szkoły Muzycznej, również naszej aktorki.
  • „KTO POCIĄGA ZA SZNURKI?” to spektakl, który zaprezentuje najstarsza grupa teatralna w MDK –Teatr Tabula Rasa. Tworzą go w większości maturzyści pilskich szkół. Spektakl może niekonwencjonalny, stawiający pytania, który powstał na podstawie naszych rozmów, obserwacji dzisiejszego świata. Przedstawienie jest płynnym ciągiem scen mówiących o wszechobecnej manipulacji- czy to społecznej, obyczajowej,  w związku, czy też w polityce. To sceny z naszego polskiego podwórka. Teatr Tabula Rasa to młodzież, która nie chce już opowiadać bajek na scenie. To reprezentanci pokolenia, które  obserwuje ten świat i widzi go czasami ostrzej niż dorośli.

ZAPRASZAMY 🙂

Opublikowano w Aktualności, Pracownia teatralna.