ZAKOŃCZENIE ROKU W PRACOWNI TEATRALNEJ

Spektaklem  „888 dni bycia pomnikiem” przygotowanym przez Teatr Tabula Rasa zakończono rok szkolny 2021/22. Sztuka Zuzanny Ciosmak to współczesna przypowieść filozoficzna, której struktura opiera się na odliczaniu kolejnych dni, aż do wyczekiwanego „dnia zero”, kiedy to pojawia się morał. Prosta refleksja, że ów magiczny moment okazuje się taki sam jak wszystkie poprzednie, rozczarowuje głównego bohatera, widza zaś przestrzega przed naiwnym oczekiwaniem na nieznane. Człowiek może stać się pomnikiem- tkwiącym w martwym punkcie, przyglądającym się biernie światu. Przedstawienie zaprezentowane 21.06.br. przygotowali aktorzy najstarszej grupy teatralnej MDK „Iskra” wraz z p. Mariolą Kostrzewą, opiekunką teatrów w naszej placówce. Była to już czwarta premiera w tym roku szkolnym!!!  Wcześniej grupy teatralne występowały dla pilskiej publiczności ze spektaklami:  „Kto pociąga za sznurki?” (również Teatr Tabula Rasa), „Kwarantanna w mojej głowie” (Teatr Pinokio- gr. starsza), „Cesarski słowik” (Teatr Pinokio- gr. młodsza). Po premierze aktorzy tych grup otrzymali w nagrodę teatralne statuetki, dyplomy oraz płyty z nagranymi spektaklami. To był kolejny udany i pracowity rok!!!