XVIII Regionalny Konkurs Literacki „O Złote Pióro” – „Od magii świata do magii słowa”

Odkrywamy młode talenty literackie!

Piszesz wiersze? A może tworzysz opowiadania albo bajki? Nie pisz do szuflady! Sprawdź się! Przyślij do nas swoje utwory.

Klub Literacki „Pegazik” przy Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile zapraszają do udziału w XVIII Regionalnym Konkursie Literackim „O Złote Pióro” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa”. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Konkursowi patronują Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol i Wydawnictwo Media Zet.

Konkurs adresowany jest młodych twórców słowa ze szkół podstawowych, szkół średnich oraz studentów z Piły i regionu pilskiego. Hasłem konkursu jest „Od magii świata do magii słowa” – w magii słowa możesz wyrazić swoją wrażliwość, wyobraźnię i fantazję twórczą. Masz wiele możliwości i dużo do powiedzenia. Tematyka konkursu jest dowolna. Czekamy na utwory liryczne, refleksyjne i koniecznie własne.

Przygotuj swoje utwory w trzech egzemplarzach: zestaw od 3 do 5 wierszy lub prozę (do 5 stron maszynopisu) – może to być: opowiadanie, bajka, pamiętnik, reportaż literacki, esej, scenariusz sztuki teatralnej;  możesz zgłosić do konkursu zarówno poezję jak i prozę. Podpisz je godłem  i wyślij pod adresem: Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra”, ul. Okrzei 9, 64-920 Piła, z dopiskiem na kopercie XVIII Regionalny Konkurs Literacki. Termin nadsyłania prac upływa z końcem  lutego 2022 roku. Dołącz wypełnioną Kartę uczestnika konkursu.

Na laureatów czekają „Złote Pióra” i cenne wydawnictwa, w tym Nowa Antologia Poezji i Prozy „Zderzenie” oraz antologie „Iskry i błyski”, „Skrzydlate marzenia”, „Najwyższy czas”, „Z głową w chmurach” z twórczością autorów związanych z Klubem Literackim „Pegazik” MDK „Iskra” w Pile. Nagrodę Specjalną za indywidualność twórczą przyzna Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol.

Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z koncertem literacko-muzycznym odbędzie się w połowie marca 2022 roku.

18 Regionalny Konkurs Literacki – regulamin 2022

Karta_zgloszeniowa_uczestnika_18 konkursu literackiego

Opublikowano w Aktualności, Konkursy.