Wernisaż Rysunku i Malarstwa uczniów z pracownia Lucyny Pach

25 kwietnia 2023 roku na Sali widowiskowej MDK ,,Iskra” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Rysunku i Malarstwa młodzieży z pracowni Lucyny Pach. Na wystawie prezentowane są wybrane prace 49 osób, które  wykazały się szczególnymi osiągnięciami artystycznymi. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Wystawionych jest 105 prac rysunkowych i malarskich. Są to; rysunki martwej natury, rysunki postaci rysowanych z natury, portrety, rysunki architektoniczne, rysunki dłoni, glana, malarstwo martwej natury, malarstwo portretowe na płótnie. Wszyscy wystawiający swoje prace uczęszczali na zajęcia do Lucyny Pach do Grupy Ogólnej, w której  rozwijają swoją pasję z rysunku i malarstwa lub do Grupy Ukierunkowanej, w której to uczniowie są przygotowywani z rysunku i malarstwa do egzaminów wstępnych na Wyższe Uczelnie Artystyczne; Akademie Sztuk Pięknych na Kierunek Malarstwo ,Kierunek Grafika Projektowa, Kierunek Grafika Komputerowa, Kierunek Architektura Wnętrz ,Kierunek Animacja,  Kierunek Scenografia ,Kierunek Multimedia , Kierunek Projektowanie Ubioru, Kierunek Wzornictwo Przemysłowe, itp.  Na Uczelnie Politechniczne na Kierunek Architektura , do Liceum Plastycznego. Ogółem w tym roku szkolnym 2022- 2023 na zajęcia do pracowni Lucyny Pach uczęszczało aż 128 osób, uczniowie podzieleni są na cztery grupy mieszane. Wystawę oglądali profesorowie z Poznania  z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz i z Politechniki, byli zachwyceni i gratulowali Lucynie Pach wysokiego poziomu artystycznego. W dowód uznania osiągnięć artystycznych Lucyna Pach wręczyła wystawiającym uczniom dyplomy ,,Złoty pędzel” i podobrazia.

Na wernisażu podziękowania od Pani Joanny Rachuby ze Stowarzyszenia Europa Donna do walki z rakiem piersi otrzymała Alina Kluk , która namalowała na płótnie obraz na aukcję charytatywną tego Stowarzyszenia.

Wystawa Rysunku i Malarstwa jest na wysokim poziomie artystycznym zapraszamy do oglądania.