Wernisaż Rysunku i Malarstwa Lucyny Pach

16 października 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się wernisaż Rysunku i Malarstwa uczniów z pracowni Lucyny Pach. Wystawa była  podsumowaniem dokonań twórczych uczniów z ubiegłego roku szkolnego. Na wystawie zaprezentowano 53 wybrane rysunki i malarstwo 19 osób. Prezentowane obrazy to obrazy olejne na płótnie, obrazy akrylowe na płótnie, obrazy akrylowe na kartonie, rysunek ołówkiem, rysunek kubusiem, rysunek suchą pastelom. Tematyka prac to przede wszystkim martwa natura, model rysowany z natury, portrety, kompozycje z wyobraźni, rysunki i malarstwo inspirowane pracami artystów. Jest to nasza druga wystawa podsumowująca ubiegły rok szkolny. Dziesięć osób zdawało egzaminy wstępne na wybrane przez siebie uczelnie artystyczne: Maja Stawicka-Pipowska- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Julia Tecław – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Marta Polcyn – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Pola Obarska –Liceum Plastyczne im. Stanisława Witkiewicza w Słupsku, Weronika Czajkowska– Politechnika w Poznaniu oraz Politechnika Wrocław, Angelika Bobkiewicz – Collegium de Vinci w Poznaniu, Katarzyna Domańska – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ponadto braliśmy udział w konkursach plastycznych, wystawach i wydarzeniach, poniżej niektóre z nich:

NAGRODA  Maja Stawicka-Pipowska w Ogólnopolskim konkursie plastycznym ,, Barwy wolności’’

PÓŁFINAŁ Rysunek Juli Tecław dostał się do półfinału Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,,Painting the portrait of the animal ” Golden Turyle 2019 w Rosji, Moskwa i Petersburg

WYSTAWA Obraz Mai  Stawickiej-Pipowskiej ,,Długie dni” został zaprezentowany na wystawie w Galerii Studenckiej START w Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych W Gdańsku.

AUKCJA SZTUKI Obraz Mai Stwickiej- Pipowskiej ,,Pożegnanie” został zaprezentowany na wystawie przedaukcyjnej ,,VI Aukcja Sztuki Sztuka Współczesna” w Galerii i Domu Aukcyjnym Art. Krajewski w Warszawie, był również wystawiony na aukcji.

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY Praca Mai Stawickiej-Pipowskiej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Sport w szarości” zakwalifikowała się do wystawy. Na wystawę wpłynęło 2 tysiące prac.

-WYSTAWA Maja Stawicka-Pipowska została zaproszona ze swoim obrazem na Sympozjum 40-lecie Grupy Artystycznej Łódź Kaliska ,,Błogosławione skutki wykluczenia”.

Na wernisażu w Młodzieżowym Domu Kultury ,,Iskra” wystawiający swoje prace rysunkowe i malarskie uczniowie w dowód uznania ich osiągnięć artystycznych otrzymali dyplomy ,, Złoty pędzel” i ,,Srebrny pędzel”. Wystawiającymi byli: Zuzanna Piechocka, Martyna Wszołek, Tomasz Bogdanowicz, Miłosz Bronk, Marcin Czopek, Julia Stankiewicz, Daria Opasiak, Karol Kontarski, Wojciech Pawlak, Szymon Kowalski, Aleksandra Gryka, Michał Meler, Zuzanna Badura, Zuzanna Bobkiewicz, Stanisław Małecki, Tomasz Troczyński, Julia Gamrot, Marcin Kontarski, Hubert Wiora. Wystawa prezentowana jest na sali widowiskowej i holu MDK, można ją oglądać do końca lutego.

Lucyna Pach