Warsztaty wokalne „Po ten kwiat czerwony”

Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty wokalne zakończone występem podopiecznych Studio Piosenki ISKRA w Pile podczas koncertu „DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Warsztaty wokalne to okazja do zetknięcia się z żywą pieśnią patriotyczną i poznawania jej poprzez własne doświadczenie, którego gromadzenie pozwala szybciej uczyć się i zapamiętywać.

Repertuar warsztatów to piosenki o tematyce wojskowej w nowoczesnych aranżacjach w opracowaniu wokalnym na solo, duety i zespół. Program obejmuje 10-20 piosenek.

Uczestnicy poznają technikę śpiewu pełnym głosem, zaczynając od jego wydobywania.

Wykonają ćwiczenia emisyjne i będą eksperymentować z własnym głosem. Ale warsztaty to nie tylko praktyka muzyczna. Osoby zapoznają się z takimi pojęciami jak: tradycja ustna, jedno i wielogłosowość, wariantowość, rodzaje i funkcje pieśni, zaśpiew, symbolika. Postarają się zinterpretować tekst przy pomocy wskazówek prowadzących.

Będą nimi:

Dominika Płonka – trener głosu, wokalistka, flecistka, realizator dźwięku. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Certyfikowany nauczyciel metody SLS. Członkini amerykańskiego stowarzyszenia IVTOM. Od 2016r. ściśle współpracuje z dr Hubertem Noé z Austrii – lekarzem foniatrą i konsultantem opery Wiedeńskiej, studiując zasady trenowania głosu zgodnego z fizjologią. Jako prezes Stowarzyszenia Wokalistów MIX organizuje liczne warsztaty, szkolenia, konferencje naukowe i letnie obozy wokalne.

Anika Kotrys – certyfikowany trener wokalny Instytutu Modern Vocal Training – level 2. Absolwentka Studia Aktorskiego Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Uczestniczka 1-st, 2-nd, 3-rd Word Voice Teachers Expo. Jej uczniowie zdobywają nagrody na regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych, dostają się na wymarzone studia wokalne w Polsce i za granicą. Nauczyciel śpiewu w Warsztatowni Artystycznej w Poznaniu.

Iwona Brandenburger – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Nauczyciel dyplomowany. Założycielka Studia Piosenki „Iskra” MDK Piła. Autorka Autorskiego Programu Upowszechniania Muzyki w placówkach wychowania pozaszkolnego. Otrzymała Nagrodę Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury w roku 2018 oraz 2020. Jej uczniowie w ostatnich latach otrzymali ok. 250 nagród na festiwalach piosenki o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Organizatorka licznych warsztatów i szkoleń dla dzieci i młodzieży.

Zaplanowano następujący harmonogram warsztatów:

• 31 maja, 7 czerwca – zajęcia wokalne – Iwona Brandenburger
  • 28 czerwca do 2 lipca – zajęcia wokalne indywidualne i grupowe, praca na piosenką metodą MVT– Anika Kotrys/Iwona Brandenburger
  • 3 lipca – zajęcia wokalne, realizacja programu „Po ten kwiat czerwony” techniką Lax Vox SOVT Dominika Płonka/Iwona Brandenburger

Uczestnicy poznają cechy i funkcje pieśni na konkretnych przykładach. Dowiedzą się, jak wykonywano pieśni ze względu na ich rodzaj i pochodzenie, a także o tym, czego nie da się zapisać nutami. W ten sposób oprócz nauki śpiewu poznają związek pieśni z życiem i pojmowaniem świata przez mieszkańców dawnej Polski, Polski walczącej o niepodległość. Uczestnicy warsztatów śpiewaczych wreszcie będą mieli okazję prześledzić drogę pieśni patriotycznej od autentycznej postaci do stylizacji muzycznej.

Zwieńczeniem i podsumowaniem warsztatów będzie udział uczestników w zaplanowanym, w dniu 14 sierpnia 2021r. na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei 4 w Pile, koncercie „DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI”.

Ilość miejsc ograniczona!

Udział w imprezie jest bezpłatny.

REGULAMIN-warsztaty wokalne.2021

Załącznik-nr-1-karta zgłoszenia. 2021

Szczegółowe informacje: MDK „ISKRA”, ul. Okrzei 9, tel. 67 212 69 70

Oficjalna strona Programu NIEPODLEGŁA: https://niepodlegla.gov.pl

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Opublikowano w Aktualności, Niepodległa 2021.