Teatralny poniedziałek 8.11.2021 r.

Dnia 8 listopada na deskach sceny Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” zaprezentowali się aktorzy dwóch grup teatralnych: Tabula Rasa oraz Pinokio. W teatrach zawodowych poniedziałek jest dniem wolnym od spektakli, jednak nasza teatralna młodzież wystąpiła aż z dwiema sztukami; „Kto pociąga za sznurki?” i „Kwarantanna w mojej głowie”!

To autorskie spektakle, które powstały w czasie pandemii, a scenariusze napisała sama młodzież pod kierunkiem reżysera i opiekuna grup – p. Marioli Kostrzewy. Ich premiery (wraz z „Cesarskim słowikiem” trzeciej grupy) odbyły się podczas Dnia Teatru w MDK (22.10. br.), o którym pisaliśmy już wcześniej.

Miłym akcentem muzycznym pomiędzy przedstawieniami był też występ Witolda Pawlaka, który swój talent keyboardzisty rozwija u boku p. Justyny Bramczewskiej. Nasze prezentacje sceniczne spodobały się Widzom i cieszymy się, że chcą oni do nas powracać.

Dziękujemy serdecznie widowni z pilskich szkół – uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół Ekonomicznych, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 7 – za miłe słowa wyrażające uznanie i burzę oklasków.

Kolejna odsłona teatralna dla szkół już 24.11. o godz. 10.00. Zapraszamy! 🙂

Opublikowano w Aktualności, Pracownia teatralna.