Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” 24 kwietnia 2017 r.

24. 04.2017 r.  na deskach Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentował się dla pilskich gimnazjów teatr Tabula Rasa w spektaklu „Alicja w Krainie Czarów”.
Chyba wszyscy znają historię o dziewczynce, która spotyka dziwacznego Białego Królika  i podążając za nim, przenosi się do magicznej krainy. Bohaterka wędruje po abstrakcyjnej rzeczywistości, spotykając osobliwe postaci, które ją drażnią, śmieszą, ale też inspirują. Wszystko się tu może zdarzyć: czarodziejskie ciastka zmieniają nasz wzrost, króliki noszą rękawiczki, koci uśmiech ma własne zdanie, histeryczna Królowa Kier chce wszystkim ściąć głowę, a herbatka bywa, cóż…szalona.

Czy to sen, czy jawa? Podróż Alicji w wykonaniu młodzieży z pilskich gimnazjów jest  świadomym poszukiwaniem siebie oraz własnej drogi do dojrzałości.  Za przedstawienie pełne teatralnych zabaw pantomimą aktorzy teatru „Tabula Rasa” otrzymali I Nagrodę na Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Pile.

Kolejna prezentacja dla szkół już niedługo.

Opublikowano w Aktualności, Pracownia teatralna, Zajęcia teatralne.