Regionalny konkurs „Cztery Pory Roku w Piosence” (13 maja 2017 r. )

W dniu 13.05.2017 r. ,w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile, odbył się regionalny konkurs  pt. ”Cztery pory roku w piosence”. Konkurs objęty został patronatem starosty Eligiusza Komarowskiego, który życzył wszystkim  uczestnikom oraz ich opiekunom i  im samym, sukcesów oraz radości płynącej ze śpiewania.

Do konkursu zgłosiło się 42 wokalistów i 4 zespoły wokalne z Piły, regionu, a nawet z Poznania i Człuchowa.

Uczniowie będący uczestnikami cyklicznego konkursu reprezentują szkoły i gimnazja z :  Dziembowa, Śmiłowa, Poznania, Piły, Trzcianki i Wysokiej oraz MDK z Człuchowa, MDK z Trzcianki, GOK z Białośliwia,  ZSK ze Złotowa, MCK z Czarnkowa, MDK”ISKRA” z Piły.

W jury zasiadł pan Mirosław Nalepa i Przemysław Zdunek. Rywalizacja była bardzo zacięta i po długich naradach zostały przyznane nagrody w poszczególnych kategoriach:

Kl. I-III SP – I m.- Martyna Chwojnicka –  MDK  Piła,

II m. – Dawid Dziedzic –  MCK Czarnków,

III m. – Anna Jędrzejczyk –  ZSK Złotów,

Wyróżnienie – Jagoda Urban –  MCK Czarnków.

Kl. IV-VI SP – I m.- Oliwia Bereda –  SP 12 Piła,

II m.- Natalia Brzezińska –  ZSK Złotów,

III m.- Wiktoria Piepiora –  SP Dziembowo,

III m.- Aleksandra Furs –  MDK Trzcianka,

Wyróżnienie – Maja Szmaglińska – MDK Człuchów.

Gimnazja – I m.- Julia Kołodziejczak –  MCK Czarnków,

II m.- Zuzanna Maruda –  MDK Piła,

II m.- Zuzanna Tymper –  MDK Piła,

III m.- Michalina Zgaińska –  MDK Piła,

Wyróżnienie – Halszka Kościelska – MCK Czarnków,

Katarzyna Izydor – MCK Czarnków,

Jakub Rajman – G.Poznań.

Zespoły : kat. gimnazjum- Im.- Zespół „Impresja” –  MDK Trzcianka,

IIm.- Zespół „Gimnassis” –  G. Wysoka,

kat. kl. IV-VI SP- Im.- Zespół „Happy”- MDK Człuchów,

IIm.- Zespół „Refrenki”- SP Wysoka,

IIIm.- Zespół wok. –  SP 4 Piła .

Ponadgimnazjalne – Im.- Paulina Pasternak –  MDK Piła.

W konkursie ogromny sukces odnieśli podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Martyna Chwojnicka, w kategorii gimnazjalistów drugie miejsce ex aequo wywalczyły Zuzanna Maruda i Zuzanna Tymper, a trzecie miejsce Michalina Zgaińska. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Paulina Pasternak.  W szczególności dziękujemy pani  Iwonie Brandenburger, która przygotowała swoich wokalistów do ww. konkursu.

Gratulujemy sukcesu zwycięzcom  oraz nauczycielom przygotowującym do konkursu.