Premiera spektaklu w wykonaniu wychowanków Ośrodka Szkoleniowo – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile

W czwartek 12 maja 2022r. w Centrum Powiatowym „Iskra” przy ul. Kilińskiego w Pile o godz. 8.00 miała miejsce premiera przedstawienia tanecznego „Sursum to znaczy w górę” w wykonaniu Pilskiego Teatru Tańca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. Na widowni zasiedli wychowankowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego wraz z rodzicami, zaproszeni goście, osoby dobrej woli wspierające finansowo uczniów i wychowanków Ośrodka, wychowankowie Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego „Domu Młodzieży” im. św. Jana Bosco w Trzcińcu, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Epilog i prolog czytał Marcin Zaborski, redaktor znany z Programu Trzeciego Polskiego Radia z audycji „Biuro myśli znalezionych” i „Salonu Politycznego Trójki”, zaangażowany w pracę Pilskiego Teatru Tańca. Spektakl był formą wyrażenia wdzięczności do dzieła, jakie stworzyła Maria Grzegorzewska, patronka szkoły, która wprowadziła w Polsce pedagogikę specjalną. Młodzi artyści w swoim spektaklu wyrazili wdzięczność nauczycielom, którzy kontynuują dzieło Grzegorzewskiej. Sala była wypełniona po brzegi gośćmi. Spektakl został przyjęty owacjami na stojąco. Było dużo emocji, wzruszeń i łez. Po spektaklu odbyło się spotkanie z Marcinem Zaborskim w ramach cyklu spotkań „Znani Pilanie”. Wywiad przeprowadziła Katarzyna Włodkowska z uczniami klasy medialnej z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Był to wspaniały dzień dla wszystkich uczestników spektaklu.