Młodzieżowy Dom Kultury na Pilskich Powiatowych Targach Edukacyjnych 2022

Dużym zainteresowaniem cieszyło się artystyczne stoisko Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile wystawiane na Pilskich Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w sobotę 19 marca br. w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. W. Pola w Pile. Było co oglądać i podziwiać. Prezentowane były najciekawsze dokonania młodych i bardzo młodziutkich artystów z naszego MDK. To najciekawsza forma zachęty dla innych!

Zwiedzający z podziwem oglądali artystyczne cudeńka – dzieła dzieci z Pracowni „Kreatywne dzieci” prowadzonej przez Arianę Latzke i Pracowni „Sprawne ręce” prowadzonej przez Barbarę Rudniewską. Z ciekawością kartkowali nasze atrakcyjne obszerne antologie i tomiki z twórczością młodych twórców słowa wydanych w latach 2006 – 2021, wraz z ubiegłorocznymi książeczkami „Wianuszki z modraków” i „Opowiedz mi, Busiu” – to książki z naszego Klubu Literackiego „Pegazik” prowadzonego przez Zuzannę Przeworską. Były też Kalendarze artystyczne z kilku ostatnich lat z twórczością również poetów z „Pegazika”, a także barwne Kalendarze powstałe we współpracy naszego MDK z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Zdrojowa Góra, na kartkach których swoje dzieła prezentują dzieci i młodzież z Pracowni Plastycznej prowadzonej przez Martę Mrówką.

Podziw zwiedzających wzbudzała Weronika Wełniak z Pracowni Rysunku i Malarstwa prowadzonej przez Lucynę Pach, która przy tak dużej widowni z polotem i kunsztem malowała farbą akrylową obraz na płótnie 100 x 100 pt. „Kobieta kwiat. – Wiele osób podchodziło do mnie, pytając w zasadzie o wszystko – mówi młoda artystka. – Pytali, skąd wziął się pomysł na ten obraz, pytali jak się miesza farby, czy pracownia plastyczna w MDK jest dla wszystkich i w jakim wieku można zacząć malować.

A także gratulowali Weronice Wełniak talentu!

Odwiedziło nas wielu gości, w tym Arkadiusz Kubich Wicestarosta Pilski, Marek Kamiński Członek Zarządu Powiatu Pilskiego, Monika Marchut- Grzybowska zastępca dyrektora Wydziału Oświaty, radna Sejmiku Wojewódzkiego Łucja Zielińska i wiceminister Grzegorz Piechowiak. Dzieci i młodzież, często z rodzinami, nie tylko z ciekawością zatrzymywali się przy naszym stoisku, ale wyrażali chęć rozwijania swoich pasji w naszym MDK. W zasadzie interesowały ich wszystkie pracownie naszego MDK: teatralne, muzyczne, taneczne, literacka, akrobatyka sportowa, szachy.

A że warto przyjść do naszego MDK i rozpocząć swą przygodę ze sztuką – pewnie już na całe życie – udowodniły Karolina Kloska i Justyna Łastowska – młode, zdolne aktorki z Pracowni Teatralnej prowadzonej przez Mariolę Kostrzewę, które wcieliły się w postacie bohaterów książki „Alicja w krainie czarów” i w tłumie zwiedzających Targi Edukacyjne czarowały strojem, urokiem i niewątpliwym talentem scenicznym, który tak oto też przydaje się w życiu.

MDK „ISKRA” to kuźnia właśnie takich artystycznych talentów. Niebawem Dni Otwarte w naszej palcówce. Jest w czym wybierać! Zapraszamy.