Gratulacje dla młodej artystki Agnieszki Szymańskiej byłej uczennicy Lucyny Pach.

Dnia 13 stycznia 2022 roku w Galerii Debiutów pilskiego BWA odbył się wernisaż Agnieszki Szymańskiej. Agnieszka Szymańska ścieżkę artystyczną jako swoją przyszłość, obrała w klasie maturalnej doskonaląc  swoje umiejętności rysunkowe i malarskie pod okiem artysty plastyka Lucyny Pach w pracowni Rysunku i Malarstwa Młodzieżowego Domu Kultury ,,Iskra” w Pile. Studia ukończyła w 2020 roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uzyskała tytuł magistra sztuki na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki o specjalności konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Pracę dyplomową zrealizowała pod kierunkiem dra Solidy Lim rekonstruując fragment malowidła ściennego przedstawiającego legendę Reamker, zdobiącego ściany  galerii otaczającej dziedziniec Srebrnej Pagody ( świątyni buddyjskiej) będącej częścią  kompleksu Pałacu Królewskiego w Phnom Penh – stolicy Kambodży. Za zrealizowany dyplom otrzymała nagrodę wydziałową im. Leonarda Torwirta. Aktualnie realizuje się podejmując prace konserwatorskie przy sakralnych obiektach zabytkowych oraz tworząc,  głównie w zakresie malarstwa sztalugowego.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wystawę.

Opublikowano w Aktualności, Nasze sukcesy.