Gratulacje dla młodej artystki Agaty Żychlińskiej byłej uczennicy Lucyny Pach.

15 marca 2022 roku w Galerii Debiutów pilskiego BWA odbył się wernisaż Agaty Żychlińskiej ,, Komunikacja”. Agata Żychlińska ścieżkę  artystyczną jako swoją przyszłość, obrała w liceum rozwijając swoje umiejętności rysunkowe i malarskie pod  okiem artysty plastyka  Lucyny Pach w pracowni Rysunku i Malarstwa Młodzieżowego Domu Kultury ,,Iskra”. Studia zaczęła na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie dwa lata studiowała malarstwo, a następnie kontynuowała studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w pracowni prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. W 2016 roku obroniła dyplom, który składał się z cyklu prac malarskich pod tytułem ,, Rekonstrukcja codzienności”. Od zakończenia studiów tworzy i mieszka we Wrocławiu. Miała wystawy w kraju i zagranicą. Agata Żychlińska w swoim malarstwie zajmuje się problemem komunikacji oraz sposobem porozumiewania. Skupia się na tym co w komunikacji jest niewerbalne, czyli na pozach, gestach, postawach, mimice. Interpretuje te znaki, postawy, sygnały, na swój  sposób, przedstawia te relacje na płótnie w mocno uproszczonej i zwięzłej formie. Jej twórczość, wzbogacona jest o osobiste warstwy znaczeniowe i symboliczne, mimo to pozostaje  mocno osadzona w rzeczywistości. Ostatnio Agata Żychlińska rozszerzyła pole swoich dociekań o komunikację międzygatunkową, a zwłaszcza relacje kobiety z naturą.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wystawę.