Mistrzostwo i wicemistrzostwo w szachach

Wielki sukces podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile! Bracia Wiktor i Igor Hałujowie odnieśli znaczące sukcesy na niwie szachowej!

11-letni Igor uczestniczył w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, które odbyły się w dniu 25 września 2021 r. w Drezdenku. Ta lubuska miejscowość przyciągnęła kilkudziesięcioro miłośników królewskiej gry, którzy na dystansie dziewięciu rund w tempie 10 minut i 5 sekund za każde posunięcie, toczyli w duchu fair play zacięte partie o zaszczytny tytuł. Po podsumowaniu wyników, na ceremonii zakończenia Igor otrzymał z rąk starosty powiatu puchar za zajęcie drugiego miejsca w kategorii juniorów do lat 16.

Starszy z braci, 15-letni Wiktor w minioną sobotę (2 października) został szachowym mistrzem miasta i gminy Strzelce Krajeńskie.

W bieżącym roku odbyła się już 21. edycja otwartych mistrzostw, podczas których blisko 40 zawodników stanęło w szranki przy 64-polowych szachownicach. W drodze po tytuł Wiktor rozegrał partie z dużo wyżej notowanymi zawodnikami w hierarchii szachowej, jednak to właśnie on mógł cieszyć się z pucharu otrzymanego od burmistrza Strzelec Krajeńskich za zwycięstwo w kategorii juniorów do lat 16.

Opublikowano w Aktualności, Klub szachowy.