Sukces Radosława Janika i Zofii Ignasińskej ze Studia Rapsodycznego Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile!

Radosław Janik i Zofia Ignasińska ze Studia Rapsodycznego zostali laureatami XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im Romana Brandstaettera.

Radosław Janik zdobył I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności prezentując fragment powieści Wiesława Myśliwskiego „Kamień na kamieniu” oraz wiersz Wojciecha Bąka „Do cudzoziemca”,
Zofia Ignasińska została laureatką Wyróżnienia za prezentację fragmentu prozy Radka Raka: „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” i wiersz Kazimiery Iłłakowiczówny: „Dzika lalka”.

Konkurs odbywał się w dniach 1-3 października w Pokrzywnie. Recytowało 31 uczestników z całej Polski. Zmagania recytatorów oceniało Jury w składzie:

• Zuzanna Saporznikow – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie,
  • dr hab. Krzysztof Skibski – prof. UAM w Poznaniu,
  • Grzegorz Szlanga – reżyser

Laureatom serdecznie gratulujemy !! 🙂

Opublikowano w Aktualności, Pracownia teatralna, Recytacje.