XVII Powiatowa Olimpiada Ekologiczna

Uroczyste zakończenie domknęło XVII Olimpiadę Ekologiczną Powiatu Pilskiego i X Olimpiadę Ekologiczną Subregionu Północnej Wielkopolski. Do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile – stolicy powiatu pilskiego zawitało kilkudziesięciu laureatów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, reprezentujących pięć powiatów: chodzieski, czarnkowsko – trzcianecki, pilski, wągrowiecki i złotowski. Najwięksi znawcy ekologii otrzymali okazałe trofea.

Grono sponsorów tworzyły : Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Nadleśnictwo Zdrojowa Góra, Nadleśnictwo Kaczory oraz Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Oddział Rejonowy w Pile.

Podsumowanie uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra – wokalistek prowadzonych przez Iwonę Brandenburger i tancerzy przygotowywanych przez Elizę Sabik.

Warto przypomnieć, że oba finałowe etapy – powiatowy i subregionalny – odbyły się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pile. Czytaj dalej