XIX Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze  zielono, zawsze niebiesko”

Z 14.371 prac nadesłanych na konkurs „Zawsze  zielono, zawsze niebiesko” z 49 krajów, na wystawę pokonkursową jury zakwalifikowało 1.016 prac z 45 krajów przyznając 52 nagrody i 48 wyróżnień indywidualnych oraz 3 nagrody zbiorowe dla placówek, za interesujące kolekcje prac. Spośród prac nadesłanych nagrodę  otrzymała DOROTA SOLARSKA, 19 października 2017 r. w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy laureatce, jak i pani Lucynie

Sukcesy tancerzy

W Elblągu odbyły się Mistrzostwa Europy Północnej oraz Otwarte Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim. Od piątku do niedzieli na elbląskim parkiecie zatańczyło kilkaset par – od najlepszych polskich duetów po  V-ce Mistrzów świata. Na turnieju wystartowali również tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” z Piły, którzy od lat zdobywają najwyższe trofea zarówno w Polsce jak i za granicą. Czytaj dalej