XVII Regionalny Konkurs Literacki „Od magii świata do magii słowa”

Dla kogo „Złote Pióra”?

„Miliony bzdurnych słów/ miliony słów pięknych / i ty człowieku / przemierz moje korytarze” – wyznała w swym wierszu jedna z laureatek XVII Regionalnego Konkursu Literackiego „O Złote Pióro” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa”, zorganizowanego przez Kub Literacki „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile. Konkursowi, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz studentów z regionu pilskiego, patronowała Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol i Wydawnictwo Media Zet.

Uroczystość ogłoszenia wyników XVII Regionalnego Konkursu Literackiego, nad którym patronat objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, odbędzie się w środę, 18 marca 2020 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” przy ul. Okrzei 9 w Pile.

W programie imprezy – literackie party, czyli prezentacje nagrodzonych utworów w wykonaniu autorów i jurorów konkursu: Zuzanny Przeworskiej, Elżbiety Ambroż i Jana Arskiego, a także prezentacje artystyczne młodych wokalistów z Pracowni Muzycznej MDK „ISKRA” w Pile Justyny Bramczewskiej i Studia Piosenki Iwony Brandenburger.

Zapraszamy sympatyków młodej twórczości literackiej, redaktorów gazetek szkolnych i innych zainteresowanych na to święto słowa. Wstęp wolny.