Wieczór w stylu krajeńskim w Białośliwiu

W ubiegłą niedzielę w Parku Dworskim Raczyńskich w Białośliwiu odbył się Wieczór w stylu krajeńskim !

Wieczór w stylu krajeńskim został zrealizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu w ramach projektu ” EtnoPolska 2021- Zatopieni w tradycji Krajny”. Podczas niedzielnego popołudnia zaplanowano:

• pokaz mody nowoczesnej z wykorzystaniem wzoru krajeńskiego z udziałem modelek i modela z Gminy Białośliwie oraz osób zaprzyjaźnionych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białośliwiu,
  • prezentację tradycyjnych strojów krajeńskich, których omówienie powierzono Pani Monice Kochanowskiej – pasjonatce i miłośniczce Krajny,
  • prezentację literatury krajeńskiej przez zaproszonych gości.

Wydarzenie uświetnił występ Beaty Spychalskiej oraz zespołu KIKIMORA, który zaprezentował połączenie muzyki folkowej z jazzem. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość degustacji „zaklepusów krajeńskich” oraz bigosu z domowym chlebem.

Więcej informacji i zdjęcia z wieczoru na stronach Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu 🙂

GOK Białośliwie FB

GOK Białośliwie

Serdecznie dziękujemy organizatorom i uczestnikom za wspaniałe niedzielne popołudnie ! 🙂