Portrety ze słów Dominiki Liszkiewicz w bibliotece

W „Poetyckiej Czwórce” , w saloniku poetyckim, prezentowane są błyskotliwe wiersze Dominiki Liszkiewicz związanej z Klubem Literackim „Pegazik”.  Wystawa wierszy pt. „Portrety ze słów” tej wybitnie uzdolnionej poetki, z wyjątkowym darem słowa,  eksponowana jest przez cały czerwiec br. w Filii nr 4 Powiatowej  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile przy al. Powstańców Wielkopolskich 62. Tę prezentację wierszy wzbogaca bardzo ciekawy „List do ulubionego pisarza”, nagrodzony w tegorocznym ogólnopolskim konkursie literackim, który towarzyszył  Poznańskim Targom Książki w Poznaniu. Poetka zaadresowała go do poety… Henryka Liszkiewicza!

Zapraszamy serdecznie! Naprawdę warto!

Dominika Liszkiewicz to piętnastoletnia, bardzo wrażliwa poetka, dla której poezja stanowi centrum jej życia i świata – w poezji podejmuje ważne tematy egzystencjalne, metafizyczno-transcendentalne, stawiając istotne pytania o sens życia, ta refleksyjna poezja przetkana jest także liryką.

Swój kunszt poetycki potwierdza, zdobywając sukcesy w kilkunastu międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursach literackich. Swoje utwory publikowała w prasie, Internecie i wydawnictwach pokonkursowych o zasięgu ogólnopolskim.

Jej twórczość zyskuje uznanie czytelników, z których wielu identyfikuje się z jej twórczym przesłaniem.

Zuzanna Przeworska

Opublikowano w Aktualności, Klub literacki, Nasze sukcesy.