Nagrody w dziedzinie kultury ( 28 grudzień 2017 r.)

28 grudnia br. odbyła się uroczysta gala, podczas której Starosta Pilski

Eligiusz Komarowski wręczył doroczne nagrody w dziedzinie kultury.

27. artystów, twórców nieprofesjonalnych, animatorów kultury, stowarzyszeń i instytucji kultury otrzymało wyróżnienia. Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, wokaliści i tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, a także zespół DKD, związany z Niemieckim Towarzystwem  Społeczno  – Kulturalnym w Pile. Wśród wyróżnionych były przedstawicielki MDK „ISKRA”, które promują powiat pilski upowszechniając swoją sztukę i sztukę swoich wychowanków.

Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie sztuk plastycznych wyróżnienia otrzymały:

Małgorzata Biała (artysta, plastyk)Marta Mrówka (artysta, plastyk, nauczyciel)

Za osiągnięcia w dziedzinie edukacji tanecznej dzieci i młodzieży wyróżnienie otrzymała Eliza Sabik, nauczyciel tańca towarzyskiego.  Pary taneczne trenowane przez laureatkę biorą udział w występach dla mieszkańców Piły i powiatu pilskiego. Eliza Sabik od wielu lat z dużym powodzeniem  upowszechnia kulturę taneczną wśród dzieci i młodzieży. Upowszechnienie tańca towarzyskiego pozwoliło na osiągnięcie bardzo dobrych wyników w tej dziedzinie kultury oraz znakomitą promocję powiatu pilskiego.
Iwona Brandenburger (nauczyciel śpiewu)  – za osiągnięcia w dziedzinie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży. Wychowankowie p. Iwony biorą udział w występach dla mieszkańców Piły i powiatu. Wokaliści uczestniczą w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursach wokalnych, na których zajmują wysokie lokaty.