Lirycznie, i z Witkacym, czyli autorki z „Pegazika” nagrodzone

Trzy autorki z Klubu Literackiego „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile: Julia Opiłowska, Maria Musiał i Amelia Pietrzak zdobyły laury w prestiżowych konkursach literackich.

W XXV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży – Liryczne Jasło 2020, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, laureatkami zostały dwie poetki: Julia Opiłowska – licealista z Zespołu Szkół im. Staszica w Pile otrzymała drugą nagrodę za cykl wierszy, a Maria Musiał – licealistka z Liceum Salezjańskiego w Pile – wyróżnienie, także za cykl wierszy.

Nagrodzone utwory zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii „Liryczne Jasło”.

Natomiast w Pierwszym Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Młodzieży „Witkacy. Napisane dzisiaj” w Słupsku wyróżnieniem została uhonorowana Amelia Pietrzak z Liceum Salezjańskiego w Pile za prozę poetycką „Odwyk”.

Laureatkom, które a ars poetica wprowadza Zuzanna Przeworska prowadząca Klub Literacki „Pegazik”, serdecznie gratulujemy!

Opublikowano w Aktualności, Zajęcia literackie Klub Literacki „Pegazik”.