Jesienny turniej szachowy w Sadkach

Dnia 9 października 2021r. w Sadkach koło Nakła nad Notecią został rozegrany III Jesienny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy. Wśród doświadczonych zawodników m.in. z Bydgoszczy, Gniezna, Gdańska, obecni byli również podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile.

Po sukcesach odniesionych w turniejach rangi mistrzowskiej na Ziemi Lubuskiej, przyjaznym dla naszych młodych szachistów okazało się także województwo kujawsko-pomorskie, z którego przywieźli oni puchary.

Igor Hałuja zajął I miejsce w kategorii juniorów do lat 14, a Wiktor Hałuja uplasował się na III stopniu podium w kategorii juniorów do lat 18. Igor uzyskał ranking z 9 partii na poziomie 1985 punktów. Na taki wynik złożyły się zwycięskie partie z zawodnikami posiadającymi kategorie I+, I, II i III oraz dwa remisy z „dwójkami”. W trzech partiach (z IM, k+, I) 11-latek musiał uznać przewagę przeciwnika. Wiktor natomiast uzyskał ranking 1880 punktów, wygrywając m.in. partie z zawodnikami posiadającymi kategorie I+ i II (dwie) oraz remisując dwukrotnie z „jedynkami”. Turniej został zgłoszony do oceny rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE).