Premiera spektaklu „Mały Książe”

11 czerwca na scenie MDK zaprezentowała się kolejna grupa teatralna ze swoim spektaklem. „Mały Książę” Teatru Pinokio w reżyserii Marioli Kostrzewy powstał na podstawie jednej z najbardziej znanych opowieści, której autorem jest Antoine de Saint-Exupery. Scenariusz spektaklu opracowali młodzi aktorzy, dla których ta sztuka była zresztą debiutem teatralnym. Piękna scenografia wyczarowana przez p. Emilię Kamińską, samolot Pilota  przygotowany przez p. Lucynę Pach, muzyka, kostiumy teatralne i wspaniale wykreowani przez naszych uczniów bohaterowie – mieszkańcy różnych planet przeniosły widzów w świat Małego Księcia. Pilot, Róża,Pracoholiczka, Królowa,  Żmija, Pijak, Próżny, Lis i Kwiaty przekonały małego bohatera, że „dobrze widzi się tylko sercem, a najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Przedstawienie uzmysłowiło naszej widowni, uczniom szkół podstawowych, że miłość, przyjaźń, bliskość to wartości bezcenne i ponadczasowe.

„Małego Księcia” będziemy mogli podziwiać jeszcze 19 czerwca (w środę) o godz. 17.00.Wstęp wolny na przedstawienie.

Zapraszamy!