XV Regionalny Konkurs Literacki – koncert finałowy

Złote Pióra za magię słów

„To tylko my ludzie / to tylko ty człowiek, / to tylko świat nagi, / kiedy my w tych domach / całkiem nie / do siebie” – wyznała w swym wierszu jedna z laureatek XV Regionalnego Konkursu Literackiego „O Złote Pióro” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa”, zorganizowanego przez Kub Literacki „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile wspólnie z Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile. Konkursowi, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, patronowała Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol.

Uroczystość ogłoszenia wyników XV Regionalnego Konkursu Literackiego, adresowanego do młodych twórców słowa ze szkół podstawowych, gimnazjów,  szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z Piły i regionu pilskiego, odbędzie się w środę, 21 marca 2018, o godz. 17 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” przy ul. Okrzei 9 w Pile. W programie imprezy – literackie party, czyli prezentacje nagrodzonych utworów w wykonaniu autorów i jurorów konkursu: Zuzanny Przeworskiej, Elżbiety Ambroż i Jana Arskiego, a także prezentacje artystyczne młodych wokalistów i instrumentalistów z Pracowni Muzycznej MDK „ISKRA” w Pile pod kierunkiem Justyny Bramczewskiej.

Zapraszamy sympatyków młodej twórczości literackiej, redaktorów gazetek szkolnych i innych zainteresowanych na to święto słowa. Wstęp wolny.

Opublikowano w Aktualności, Klub literacki.