Wernisaż „Rysunku i malarstwa” młodzieży z pracowni Lucyny Pach 26 kwietnia 2017 r.

26 kwietnia 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile odbyło się uroczyste otwarcie wystawy ,,Rysunku i malarstwa” młodzieży z pracowni Lucyny Pach.
To wydarzenie zostało również objęte honorowym patronatem Starosty Pilskiego p. Eligiusza Komarowskiego .
Zaprezentowane zostały najlepsze prace 12 uczniów. Wśród nich: Anny Tecław, Jakuba Lipińskiego, Agaty Grochowskiej, Martyny Domaradzkiej, Jakuba Antczaka, Klaudii Grabas, Zuzanny Śnioszek, Małgorzaty Bojan i Marty Winiarskiej. Żegnają się oni w tym roku z p. Lucyną i zdają egzaminy wstępne na wyższe uczelnie na takie kierunki jak: malarstwo, grafika, konserwacja dzieł sztuki, media i komunikacja oraz na uczelnie politechniczne na kierunek architektura. Wojciech Troczyński jest już „szczęśliwcem” , bo dostał się już kilka tygodni temu w Anglii do trzech różnych uczelni artystycznych na kierunek media i komunikacja. Krystian Klepacki zdaje egzaminy do Liceum Plastycznego. Marta Zatylny jest już studentką i właśnie kończy drugi rok na Uniwersytecie w Toruniu na kierunku grafiki.
Autorzy prezentowanych prac uczęszczali na zajęcia pozaszkole „Grupy ukierunkowanej” p. Lucyny Pach. Zajęcia w tej sekcji przygotowują uczestników z rysunku i malarstwa do egzaminów wstępnych na wszystkie uczelnie o charakterze artystycznym i do liceów plastycznych,  a także na politechnikę .
W tym roku szkolnym na zajęcia do pracowni p. Lucyny Pach uczęszczało aż 70 osób. Jak każdego roku tak i w tym grupa uczniów rozpocznie studia artystyczne i zda do liceów plastycznych.
Ten wyjątkowy wernisaż jest podsumowaniem artystycznych dokonań 12 niezwykle utalentowanych młodych ludzi. W dowód uznania za całokształt pracy i osiągnięte sukcesy w licznych konkursach zostaną im wręczone okolicznościowe dyplomy : Złoty i Srebrny pędzel oraz pamiątkowe nagrody.
Wystawa ukazuje wysoki poziom młodych plastyków i dlatego pragniemy ją zaprezentować szerszemu gronu, nie tylko ich rodzicom i przyjaciołom.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac wchodzących w świat sztuki młodych artystów. Zapewniamy, że o większości z nich usłyszymy jeszcze nieraz.
Wszystkim uczniom i p. Lucynie Pach życzymy wielu sukcesów oraz kolejnych tak udanych wystaw.  Cała oprawa artystyczna została wykonana przez uczniów Młodzieżowego Domu Kultury z pracowni muzycznej pod kierunkiem p. Iwony Brandenburger i p. Justyny Bramczewskiej.

ZŁOTY PĘDZEL otrzymali: Jakub Lipiński, Anna Tecław, Agata Grochowska, Martyna Domaradzka, Jakub Antczak, Klaudia Grabas ,Małgorzata Bojzan, Krystian Klepacki,
Marta Zatylny

SREBRNY PĘDZEL: Wojciech Troczyński, Zuzanna Śnioszek, Marta Winiarska.

Opublikowano w Aktualności, Pracownia plastyczna.