Wernisaż prac uczniów p. Lucyny Pach

24 kwietnia 2019 roku odbył się wernisaż wystawy Rysunku i Malarstwa uczniów z pracowni Lucyny Pach. Zaprezentowanych zostało 67 prac, w większości dużego formatu 100 x 100 cm, 100x140cm, są to obrazy olejne na płótnie, obrazy akrylowe, rysunki. Wystawiano wybrane prace 13 uczniów: Angeliki Bobkiewicz, Pauli Oleksów, Marty Polcyn, Juli Tecław, Mai Stawickiej – Pipowskiej, Weroniki Czajkowskiej, Katarzyny Domańskiej, Michaliny Piotrowskiej, Katarzyny Piotrowskiej, zdających  w tym roku szkolnym egzaminy wstępne na Wyższe Uczelnie w tym na Uczelnie Artystyczne: kierunek Grafika, Architektura Wnętrz, Animacja, Wzornictwo Przemysłowe, na Uczelnie Politechniczne na kierunek Architektura, trzy osoby: Maria Klimek, Martyna Dach i Pola Obarska zdają do Liceum Plastycznego, a jedna z wystawiających już studiuje. Jest to Marta Zatylny studentka czwartego roku na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Artystycznym, kierunek Grafika. Ogółem w roku szkolnym 2018/2019 na zajęcia do pracowni Lucyny Pach uczęszcza 85 osób. Zajęcia prowadzone są w czterech grupach mieszanych składających się z grupy ogólnej i grupy ukierunkowanej, w której to uczniowie przygotowują się z rysunku i malarstwa do egzaminów wstępnych na Akademie Sztuk Pięknych, Uniwersytety Artystyczne na różne kierunki, na Uczelnie Politechniczne na Kierunek Architektura oraz do Liceów Plastycznych. W ubiegłym roku szkolnym jedenastu uczniów z pracowni Lucyny Pach zdawało egzaminy wstępne na Uczelnie Artystyczne i do Liceów Plastycznych, wszyscy się dostali. Uczniowie Lucyny Pach zdobywają nagrody w konkursach plastycznych. W tym roku szkolnym w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Barwy wolności” nagrodę zdobyła Maja Stawicka-Pipowska .

W dowód uznania osiągnięć artystyczny w roku szkolnym 2018/2019 Lucyna Pach przyznała wystawiającym swoje prace na wernisażu 12 dyplomów ,,Złoty pędzel” i jeden dyplom „Srebrny pędzel” oraz nagrody.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Lucyna Pach