Teatralna edukacja przedszkolaków (19.04.2018r.)

Dzieci z  Publicznego Przedszkola Nr 15 z Piły z pewnością na długo zapamiętają wizytę w MDK „ISKRA” 19 kwietnia br. 25-osobowa grupa 5-6- latków z przedszkola uczestniczyła w zajęciach „Edukacji teatralnej”, którą poprowadziła Mariola Kostrzewa- instruktorka Pracowni Teatralnej. Spotkanie pod hasłem, „Co to jest teatr?” obfitowało w wiele zabaw: ćwiczenia dykcji z korkiem, pracę z kukłami, jawajkami, pacynkami na scenie, zgaduj – zgadulę, a wreszcie przebieranki teatralne. Na „prawdziwej” scenie, zza kurtyny, wyłoniły się królewny, rycerze, diabełki, wróżki, czarownica, Batman, kowboj, czarownik… Dzieci  mogły, choć na chwilę spełnić swoje marzenie i przenieść się w Zaczarowaną Krainę. Nie zabrakło też nauki. Podstawowe pojęcia teatralne (widownia, kurtyna, reflektory, garderoba, scena, aktor, pantomima, charakteryzator itp.) przybliżyły dzieciom świat teatru. Już dziś zostały one zaproszone na spektakle dziecięcej grupy teatru Pinokio z MDK „ISKRA”.

.

Opublikowano w Aktualności, Pracownia teatralna.