Spektakl o „Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”

13 czerwca na scenie MDK „ISKRA” odbył się po raz ostatni w tym roku szkolnym spektakl „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”. Tę zabawną  i pouczającą  opowieść o tym, że prawdziwe dobro i piękno czasem trudno dostrzec na pierwszy rzut oka, obejrzały szkoły podstawowe i przedszkola.  Widownia nagrodziła dziecięcych aktorów wielkimi brawami, uśmiechem, kwiatami i cukierkami. Nie zabrakło też wspólnych fotek na scenie. Muzykę do spektaklu napisała Justyna Bramczewska, scenografię przygotowała Marta Mrówka, a całość wyreżyserowała Mariola Kostrzewa. Dwa dni wcześniej spektakl teatru „Pinokio” zaprezentowano także w czasie  Koncertu trzech pracowni z okazji zakończenia roku szkolnego. Warto dodać, że sztuka najmłodszej grupy teatralnej została wspaniale przyjęta podczas XVI Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Krajence. Nagrodzono ją bowiem „Srebrną Maską”, Nagrodą Aktorską dla Zespołu, Nagrodą za Scenografię, Scenariusz i dwiema indywidualnymi Nagrodami Aktorskimi.

Mariola Kostrzewa