Klub literacki

Kolejny sukces Dominiki

Dominika Liszkiewicz, 15-letnia poetka z Klubu Literackiego „Pegazik” MDK „ISKRA” w Pile, zajęła I miejsce w kategorii „Poezja – Młody Talent” w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim. Drugie i trzecie miejsca zajęli poeci z Warszawy i Krakowa. Ww. konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przystań w ramach projektu „Literatura jazzem barwiona”. Czytaj dalej

Sukces naszej poetki w Namysłowie.

 

Dominika Liszkiewicz, niespełna 15-letnia poetka z Klubu Literackiego „Pegazik” MDK „ISKRA” w Pile, zdobyła III miejsce w kategorii „Poezja twórców do lat 18” w X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Różę Karoliny”.  Gala ww. konkursu odbyła się w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Czytaj dalej

Marika Pytlarz, Klaudyna Krukowska i Agata Mindykowska nagrodzone za poezję

Aż trzy młode poetki z Klubu Literackiego „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile: Marika Pytlarz, Klaudyna Krukowska i Agata Mindykowska zostały nagrodzone w XXII Ogólnopolskim Konkursie Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2018” w Bielsku – Białej. Poetki te zdobyły równorzędne nagrody główne za swoją poezję. Nagrodzone wiersze zostały opublikowane w antologii pokonkursowej „Lipa 2018”. Czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA W SPRAWIE ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH W PRACOWNIACH MDK „ISKRA”. (30 SIERPIEŃ 2018r.)

Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, na spotkania w sprawie rozpoczynającego się roku szkolnego w pracowniach MDK „ISKRA” w Pile.

„KREATYWNE DZIECI” Ariana Latzke – środa (05.09.18)     16:30-18:00  s.10

„SPRAWNE RĘCE” Barbara Rudniewska– czwartek (06.09.18)  15:00-19:00  s.10

„PRZYGODA ZE SZTUKĄ” Emilia Kamińska -wtorek (04.09.18)  14:30-19:00  piątek (07.09.18)  14:30-19:00  s.10

PRACOWNIA PLASTYCZNA Małgorzata Biała– sobota 08.09.18  9:00-13:30 s.10

PRACOWNIA PLASTYCZNA Marta Mrówka -wtorek (04.09.18)  15:00-18:00 środa (05.09.18) 17:00-19:15 czwartek (06.09.18) 15:00-18:00 piątek (07.09.18) 15:00-17:15 s.9

PRACOWNIA PLASTYCZNA Lucyna Pach– wtorek (04.09.18) 18:00-20:30 środa (05.09.18) 14:00-17:00 czwartek (06.09.18) 18:00-21:00 piątek (07.09.18) 13:00-15:00 s.9

PRACOWNIA MUZYCZNA Iwona Brandenburger– wtorek (04.09.18) 18:00-19:30 środa (05.09.18) 15:45-18:45 czwartek (06.09.18) 16:30-18:00 piątek (07.09.18) 16:00-19:00 s.5

PRACOWNIA MUZYCZNA Justyna Bramczewska– wtorek (04.09.18) 14:00-17:00 środa (05.09.18) 14:00-17:00 czwartek (06.09.18) 16:00-18:30 piątek (07.09.18) 14:00-15:30 s.22

PRACOWNIA TANECZNA Eliza Sabik – środa (05.09.18) 16:15-18:00 czwartek (06.09.18) 16:45-20:30 piątek (07.09.18) 16:15-20:45 s.8

PRACOWNIA TANECZNA Joanna Harenda– wtorek (04.09.18) 16:30-18:00 czwartek (06.09.18) 16:30-18:00 s.8

KLUB LITERACKI Zuzanna Przeworska – środa (05.09.18) 16:00-19:00 s.4

PRACOWNIA TEATRALNA Mariola Kostrzewa– wtorek (04.09.18) 14:00-17:00 środa (05.09.18) 14:00-17:00 czwartek (06.09.18) 14:45-17:00 piątek (07.09.18) 14:45-17:00 s.17

AKROBATYKA SPORTOWA-HALA MOSIR– wtorek (04.09.18) 16:00-18:15 czwartek (06.09.18) 16:00-17:30 piątek (07.09.18) 16:00-18:15

Przypominamy również o trwającym naborze do pracowni :

  • szachy,

  • fotografia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Sukcesy autorów z Klubu Literackiego „Pegazik”

XXVII Ogólnopolski Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury” pod hasłem „Skrzydła mi rosną u ramion” – Płock 

– Wyróżnienie za zestaw wierszy  – Marika Pytlarz – lat 10  (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile)

 

V Ogólnopolski Konkurs Prozatorski dla Młodzieży im. Fiodora Dostojewskiego w Lublińcu

– Wyróżnienie Agata Mindykowska za opowiadanie „Gdyby gwiazdy nie istniały” – gimnazjalistka (w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile), druk opowiadania w wydawnictwie pokonkursowym

 

X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Siedem grzechów głównych” – Dąbrowa Górnicza

Nagrodzone trzy siostry poetki

I miejsce w kategorii autorów w wieku 10-14 –  Marika Pytlarz – lat 10 (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile)

II miejsce w kategorii autorów w wieku  10-14 – Wiktoria Pytlarz – lat 13   (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile)

III miejsce w kategorii autorów w wieku 15-20 lat

III miejsce Weronika Pytlarz – lat 17 (Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile)

 

XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku:

Dwie laureatki nagród:

– w kategorii autorów z gimnazjum: Agata Mindykowska za wiersze: „Scena księżycowa”, „Sąd o (ludziach) Ostateczny”

– w kategorii autorów ze szkół ponadgimnazjalnych: Laura Chuchla za wiersz „Psalm niedokończony”

Dwie laureatki wyróżnień:

– Weronika Pytlarz – za wiersze : „Pani Lipska”, „A świerszcze będą milczeć” (Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile)

– Emilia Szymańska – za opowiadanie „Tu ziemia”  (Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile)

Zuzanna Przeworska