Pracownia plastyczna

Wystawa „Kolory wyobraźni”

30.11.17 r. o godz. 17.30 odbył się wernisaż wystawy prac dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej prowadzonej przez Małgorzatę Białą z MDK „ISKRA” pt. „Kolory wyobraźni” w Galerii Czytelników w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 3 na ul. Prusa 16. Wystawa potrwa do 29.12.17 r. Wszystkie dzieci biorące udział w wystawie otrzymały po drobnym upominku od biblioteki. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wernisażu.

Czytaj dalej

ODWOŁANE ZAJĘCIA


9 GRUDNIA 2017 r. zostają odwołane zajęcia plastyczne prowadzone przez Małgorzatę Białą.

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH PLASTYCZNYCH rok szkolny  2016/2017   

     

                         PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA

                                           dla MŁODZIEŻY

                                          LUCYNY PACH

 

1.MIEDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY ,,Mój Świat” pt. ,,Pejzaż”

KWALIFIKACJĘ DO WYSTAWY otrzymał:

– Wojciech Troczyński

– Marta Zatylny

Na konkurs wpłynęły aż 3 143 prace z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Czech, Kazachstanu. Kwalifikację do wystawy otrzymało tylko 59 prac.

 

2.OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,Ocalić życie bezbronnemu o nagrodę im.Ks. Jerzego Popiełuszki:

WYRÓŻNIENIE Dorota Solarska

Na konkurs wpłynęło ponad 1300 prac.

3.OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ,, Pędzlem przez świat ‘’ pt. ,,Etno- portrety’’, ,,oblicza ludzkich kultur’’

NAGRODA- Dorota Solarska

 

4.OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,Ikony Popkultury’’ pt. ,,Portret artysty i jego legendy’’

KWALIFIKACJĘ DO WYSTAWY otrzymała: Marta Zatylny

Na konkurs wpłynęło 137 prac płaskich i 17 przestrzennych.

5.OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,Świat dziecka’

– WYRÓŻNIENIE- Judyta Mrugalska  

-WYRÓŻNIENIE – Miłosz Bronk

– WYRÓŻNIENIE – Łukasz Kontarski

Na konkurs wpłynęły 954 prace

6. IX OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE PLASTYCZNE ,,KOT’’

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY Angelika Bobkiewicz 

Na konkurs wpłynęło aż 3995 prac

 7.XIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY ,, ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO ‘’

NAGRODA – Dorota Solarska 

Na konkurs wpłynęło aż 14.371 prac z 49 krajów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wernisaż „Rysunku i malarstwa” uczniów Lucyny Pach( 29 listopada 2017 r.)

29 listopada 2017 roku odbyło się   uroczyste otwarcie wystawy ,,Rysunku i malarstwa” uczniów Lucyny Pach, podsumowujące działania twórcze z ubiegłego roku szkolnego 2016/2017. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Na wystawie są prezentowane są wybrane prace 40 uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym 2016 / 2017 wykazali się szczególnymi osiągnięciami artystycznymi. Wszyscy wystawiający swoje prace uczęszczali na zajęcia do Lucyny Pach do Grupy Ogólnej, w której  rozwijają swoją pasję do rysunku i malarstwa i do Ukierunkowanej, w której to uczniowie są przygotowywani z rysunku i malarstwa do egzaminów wstępnych na Wyższe Uczelnie Artystyczne, Akademie Sztuk Pięknych na kierunek; Malarstwo, Grafika, Architektura Wnętrz , Animacja, Projektowanie Ubioru, Konserwacja Dzieł Sztuki, Wzornictwo Przemysłowe, Media i Komunikacja itp. Na Uczelnie Politechniczne na Kierunek Architektura , do Liceum Plastycznych , na Uczelnie Medyczną kierunek Techniki Dentystyczne .Ogółem w tym roku szkolnym 2016 / 2017  na zajęcia do pracowni Lucyny Pach uczęszczało aż 70 osób. Co roku tak i w tym grupa uczniów zdawała  egzaminy na studia Artystyczne i Politechniczne, wszystkie te osoby dostały się na swoje wymarzone uczelnie. Ta wspaniała ósemka uczniów. miała wystawę w kwietniu 2017. Na wernisażu 29 listopada 2017 roku  były prezentowane rysunki martwej natury, malarstwo martwej natury, rysunek modela z natury. Kompozycje architektoniczne w perspektywie zbieżnej, prace malarskie i rysunkowe z wyobraźni, kopie dzieł mistrzów, prace malarskie i rysunkowe inspirowane innymi pracami.  W dowód  uznania osiągnięć artystycznych w roku szkolnym 2016 / 2017  Lucyna Pach wręczyła swoim uczniom 25 dyplomów Złoty pędzel i 15 dyplomów Srebrny pędzel oraz symboliczne nagrody. również za ich duże osiągnięcia w konkursach plastycznych . Wystawa jest na wysokim poziomie artystycznym. Oprawę artystyczną wernisażu przygotowała młodzież z pracowni muzycznych Pani Justyny Bramczewskiej i Pani Iwony  Brandenburger. Sponsorem poczęstunku był Pan Andrzej Michalski.