Mini Gala Tańca Towarzyskiego 23 kwietnia 2017 r.

niedzielę 23 kwietnia 2017 r. odbyła się kolejna impreza z cyklu promujących Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile oraz rodzinne spędzanie czasu. Jak każda z ważnych i wartościowych, objęta została honorowym Patronatem Starosty Pilskiego p. Eligiusza Komarowskiego. Tym razem były to Prezentacje Taneczne tancerzy uczęszczających na zajęcia taneczne w MDK „ISKRA” i Szkoły Tańca ISKRA.

Pokaz przygotowany dla rodziców i rodzin tancerzy. Celem była prezentacja umiejętności, nabytych w trakcie zajęć tanecznych dzieci i młodzieży prowadzonej pod wymagającymi skrzydłami p. Elizy Sabik i p. Andrzeja Dąbrowskiego.
Prezentacje składały się trzech części.
W pierwszej odsłonie tańczyły dzieci najmłodsze od lat 4 do lat 7. Tancerze ci w większości naukę tańca rozpoczęli w tym roku szkolnym. Zaprezentowali oni swoim najbliższym sambę, cha cha cha, polkę, walca angielskiego i rock’n rolla. Publiczność za wyjątkowy występ nagrodziła najmłodszych gromkimi brawami.
W drugiej części pojawili się tancerze kategorii rekreacyjnych, którzy mają już swoje pierwsze starty turniejowe za sobą i nie straszna im trema. Jednakże układy taneczne przed najbliższymi zawsze budzą emocje, bo to przecież wyjątkowa publiczność. Tancerze klas tanecznych H, G, F zaprezentowali się w tańcach standardowych i tańcach latynoamerykańskich.
W trzeciej odsłonie zatańczyły pary sportowe, które na co dzień startują w międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach tanecznych. Tym razem zaprezentowali zupełnie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Każda para miała za zadanie wykonać kopię lub parodię tańca jednej z najbardziej znanych par światowego formatu. Zrobili to fenomenalnie za co oklaskom nie było końca.
Niedzielne popołudnie choć w kwietniowej zmieniającej się aurze przebiegło w rytmach muzyki, podskokach najmłodszych i wirujących pięknych kreacjach nieco starszych Podziwialiśmy więc na parkiecie MDK całą „plejadę” tanecznych rozkwitających talentów.