Za nami spektakl charytatywny Pracowni Teatralnej (10.01.2019 r.)

Młodzi aktorzy teatru „Pinokio” wystawili po raz kolejny spektakl „Poplątanie z pomieszaniem”. Tym razem była to akcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie 9-letniej Nikolki Bojaczuk chorującej na białaczkę. Spektakl obejrzało około 140 osób. Dzięki nim uzbierano 470 zł. Kwota wpłynie na konto Fundacji Złotowianka, której podopieczną jest chora dziewczynka. Widzowie – uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, a także zainteresowani akcją mieszkańcy naszego miasta – fantastycznie przyjęli opowieść o bohaterach Niedokończonego Królestwa. Były okrzyki zachwytu, śmiech i radosne komentarze. Aktorów nagrodzono wspaniałymi brawami, a nauczyciele chwalili ich talent i odwagę na scenie.

Inicjatorami zbiórki były aktorki teatru „Pinokio”, które w ten właśnie sposób chciały pożegnać się z bohaterami tej sztuki. Grupa wraz z opiekunem – reżyserem spektaklu, Mariolą Kostrzewą, rozpoczyna pracę nad nową sztuką, na którą już dziś zapraszamy do MDK „Iskra” w Pile.