Wernisaż Rysunku i Malarstwa młodzieży z pracowni Lucyny Pach.

24 października 2018 roku w  Sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA”, odbył się wernisaż wystawy Rysunku i Malarstwa młodzieży z pracowni Lucyny Pach. Impreza odbyła się pod Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusz Komarowskiego. Wystawa ta jest podsumowaniem działań twórczych z ubiegłego roku szkolnego. Prezentowane są wybrane prace 31 uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym 2017/2018 wykazali się szczególnymi osiągnięciami artystycznymi.Ogółem do pracowni Lucyny Pach w ubiegłym roku szkolnym uczęszczało aż 180 osób. Uczniowie byli podzieleni na cztery grupy mieszane składające się z grupy ogólnej i grupy ukierunkowanej. Do grupy ogólnej uczęszczali uczniowie, których pasją jest rysowanie i malowanie, ale nie koniecznie w przyszłości będą zawodowo zajmować się jakąkolwiek dziedziną sztuki. W grupie ukierunkowanej uczniowie przygotowywali się z rysunku i malarstwa do egzaminów wstępnych na wybrane przez siebie  Uczelnie Artystyczne, na Akademie Sztuk Pięknych  na kierunek: Malarstwo, Grafika, Architektura Wnętrz, Konserwacja Dzieł Sztuki, Animacja, Projektowanie Ubioru, Media i Komunikacja, Edukacja Artystyczna itp. na Uczelnie Politechniczne na kierunek Architektura, do Liceum plastycznego oraz na Uczelnie Medyczne, kierunek Techniki Dentystyczne. Wszyscy uczniowie, którzy  w ubiegłym roku szkolnym zdawali egzaminy dostali się na wybrane Uczelnie i Szkoły Artystyczne. Serdeczne gratulacje dla tych wspaniałych jedenastu osób. Wernisaż uświetnił występ uczniów z pracowni muzycznej Pani Justyny Bramczewskiej.

Uczniowie Lucyny Pach mogą się pochwalić również sukcesami w konkursach plastycznych:

XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Etno-portrety” Kobieta w kulturach świata -WYRÓŻNIENIE otrzymała Katarzyna Piotrowska.

–  XXV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Magia roślin”, na który wpłynęło 775 prac -KWALIFIKACJĘ DO WYSTAWY otrzymała Angelika Bobkiewicz

XIX Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży,, Zawsze Zielono, Zawsze Niebiesko”, na który wpłynęło 14 tysięcy 371 prac -NAGRODĘ otrzymała Dorota Solarska.

Uczniowie prezentujący swoje prace na wernisażu w dowód uznania  osiągnięć artystycznych

W roku szkolnym 2017/2018 otrzymali dyplomy złoty i srebrny pędzel oraz upominki.

Na wystawie zaprezentowaliśmy 95 prac malarskich i rysunkowych są to martwe natury, postacie rysowane z natury, kompozycje architektoniczne, pejzaże, prace z wyobraźni, portrety, itp. Prace są na wysokim poziomie artystycznym.

Opublikowano w Aktualności, Nasze sukcesy, Zajęcia z rysunku i malarstwa przygotowujące do egzaminów wstępnych na Uczelnie Artystyczne oraz Politechniczne ( kierunek Architektura) i do liceów plastycznych.