Obchody „15 Lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku” (18 październik 2018 r.)

W Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile odbyły się obchody 15-lecia uczelni UTW oraz inauguracja nowego roku akademickiego.

Pani Bogumiła Cybulska – prezes UTW podziękowała władzom samorządowym za ogromne wsparcie przy otwarciu siedziby. W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście, słuchacze UTW. Wśród zaproszonych osób był Starosta Pilski, który otrzymał tytuł Honorowego Członka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile. Tytuł ten otrzymali również: dr Michał Początek, współpracujący z Uniwersytetem już od 15 lat, a także Henryk Stokłosa, radny Rady Powiatu w Pile, jeden z największych mecenasów UTW w Pile.

W Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Pile, nad którym patronat naukowy sprawuje Nadnotecki Instytut funkcjonują różne sekcje, a wśród nich grupa zajmująca się ekologią i ochroną środowiska , grupa muzyczna i historyczna.