Powiatowy konkurs recytatorski „Wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów w inscenizacji dziecięcej” ( 18 listopada 2017 r.)

Dnia 18 listopada 2017 r. odbył się konkurs „Wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów w inscenizacji dziecięcej’’

Konkurs był podzielony na dwie kategorie:

– kategoria inscenizacji indywidualnych,

– kategoria inscenizacji grupowych.

W inscenizacjach indywidualnych brało udział 33 uczestników. Pierwszą nagrodę zdobyła Lena Grabowska z SP1 Piła, drugą Wiktoria Bagrowska z OUK  w Wysokiej, trzecią zaś Zofia Hoffman z OUK  w Wysokiej. Zostały przyznane trzy wyróżnienia dla Michała Szmydta z SP3 Piła, Anity Wieczorek z SP11 Piła i Wioletty Ziółkowskiej z SP11 Piła.

W inscenizacjach grupowych brało udział 5 zespołów. Pierwsze miejsce zdobył Teatr Hak z OUK z Wysokiej, drugie miejsce MDK Piła, trzecie zaś SP4 Piła w wierszu „W Bałwankowie’’. Recytatorów oceniali jury w składzie: Małgorzata Chwiłkowska- Kępczyńska , Lucyna Przybyszewska. Nagrody fundował  Młodzieżowy Dom Kultur „ISKRA” w Pile. Konkurs był pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Nagrody wręczali Eligiusz Komarowski, dyrektor MDK Piła Ariana Latzke i członkowie jury.

Opublikowano w Aktualności, Konkursy.