PILSKA NOC MUZEÓW W MDK „ISKRA” I BWA (20 maja 2017 r.)

Dnia 20 maja 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się cykliczna impreza wystawiennicza „Noc Muzeów”. Tym razem głównym bohaterem wieczoru była pracownia rysunku i malarstwa kierowana przez artystę plastyka panią Martę Mrówkę Uczestnicy zaprezentowali szerszej publiczności 130 prac. Stworzyły je dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat .”Młoda forma” tak zatytułowany przegląd łączył w sobie wernisaż oraz formę podsumowania całorocznej pracy uczniów z w/w pracowni.

50 autorów udostępniło swoje prace z zakresu rysunku i malarstwa prezentując dokonania w obrębie studium martwej natury, studium anatomii człowieka oraz autorskie tematy. Noc Muzeów uświetniło również rozdanie nagród 10 złotych i 30 srebrnych pędzli przyznanych uczestnikom zajęć pracowni plastycznej. Te wyjątkowe wyróżnienia młodzi adepci sztuki odebrali z rąk p. Dyrektor Ariany Latzke i swojej plastycznej mentorki.

Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem tym bardziej, że słowo końcowe wygłosiła pani Dyrektor zachęcając do obejrzenia prac młodych artystów, którzy teraz prezentują się w salach MDK „ISKRA”, ale już niedługo będzie można ich podziwiać po drugiej stronie w sali Biura Wystaw Artystycznych. Zresztą po obejrzeniu prac uczestnicy zostali zaproszeni do BWA, aby  wysłuchać prelekcji pana Jerzego Brukwickiego pt. „Andrzej Wajda malarz- rysownik”. Zapraszamy wszystkich za rok na kolejne ciekawe przedsięwzięcie w ramach „Nocy Muzeów”.

Opublikowano w Aktualności, Pracownia plastyczna.