Gala taneczna „ISKRA” 2017 ( 16 grudnia 2017 r.)

16 grudnia 2017 r. w hali sportowej MOSIR przy ul. Żeromskiego dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca „ISKRA” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Można było zobaczyć medalistów mistrzostw Europy Północnej Sportowego Tańca Towarzyskiego, finalistów i medalistów Mistrzostw Polski, tancerzy z najwyższymi klasami tanecznymi oraz pokazy taneczne najmłodszych dzieci i ich rodziców.

 

 

 

Wystawa „Kolory wyobraźni”

30.11.17 r. o godz. 17.30 odbył się wernisaż wystawy prac dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej prowadzonej przez Małgorzatę Białą z MDK „ISKRA” pt. „Kolory wyobraźni” w Galerii Czytelników w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 3 na ul. Prusa 16. Wystawa potrwa do 29.12.17 r. Wszystkie dzieci biorące udział w wystawie otrzymały po drobnym upominku od biblioteki. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wernisażu.

Czytaj dalej

Podsumowanie cyklu „Biegaj z nami 2017”

W miniony wtorek tj. 19.12.2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyło się podsumowanie cyklu „Biegaj z nami”. Nagrodzono zwycięzców poszczególnych kategorii oraz osoby, które wzięły udział we wszystkich biegach organizowanych w powiecie pilskim.

– Gratuluję państwu zaangażowania. Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i władzom poszczególnych gmin za wsparcie naszego wspólnego przedsięwzięcia. Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać właśnie tutaj. Mam nadzieję, że dzisiejsza uroczystość przypadnie państwu do gustu. Korzystając z okazji, życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia i wielu sukcesów w nowym roku – powiedział na początku spotkania Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W pierwszej kolejności na podium pojawili się triumfatorzy poszczególnych kategorii wiekowych, po nich uroczystość zdominowały pary małżeńskie. Spośród dziewięciu duetów, które wspólnie przebiegły cały cykl, najsprawniej tej sztuki dokonali pilanie: Ewa i Dominik Mączyńscy. Wreszcie na scenie pojawiło się kilkudziesięciu bohaterów, którzy przebyli każdy z dziesięciu tegorocznych etapów: od kwietniowego „Biegu Papieskiego” począwszy, na listopadowym „Biegu Niepodległości” skończywszy. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy w cyklu „Biegaj z nami” wzięli udział zawodnicy nordic walking.

Spotkanie wigilijne

W piątkowe południe 15 grudnia br. Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” gościł pracowników i emerytów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. Podsumowanie rocznej działalności Sanepidu oraz wigilijne spotkanie uświetniły występy uczniów z trzech pracowni MDK. Na scenie świetnie zaprezentował się dziecięcy zespół „Calineczki”, a następnie solistka Lilianna Grzesiak ze Studia Wokalnego „Iskra”, pracujący pod kierunkiem p. Iwony Brandenburger. W czasie występu instrumentalisty Rysia Dzidziula, który kształci się w Pracowni Muzycznej p. Justyny Bramczewskiej, zaproszeni goście śpiewali znane utwory. Podczas zabawnej inscenizacji wiersza, mali aktorzy z dziecięcego teatru „Pinokio”, słyszeli radosny śmiech widzów. Swój talent aktorski rozwijają pod okiem p. Marioli Kostrzewy. Wszyscy wykonawcy wraz z nauczycielami zostali nagrodzeni wspaniałymi brawami oraz pięknymi dyplomami przez p. Dyrektor pilskiego Sanepidu. W spotkaniu uczestniczył także Starosta Pilski p. Eligiusz Komarowski.

OGŁOSZENIE

 

Podsumowanie i ogłoszenie wyników z konkursu  plastycznego

„Moja miejscowość w barwach jesieni”

odbędzie się  20 stycznia 2018 r.

 

ODWOŁANE ZAJĘCIA


9 GRUDNIA 2017 r. zostają odwołane zajęcia plastyczne prowadzone przez Małgorzatę Białą.