Srebrna Róża dla Lidii Maciaszczyk

Gratulacje !!!
W Kutnie odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Kwietnik”.
Srebrną Różę czyli II miejsce otrzymała nasza reprezentantka Lidia Maciaszczyk a wyróżnienie Paulina Pasternak. Brawo

Gratulacje :-)!!!W Kutnie odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Kwietnik".Srebrną Różę czyli II miejsce otrzymała nasza reprezentantka Lidia Maciaszczyk a wyróżnienie Paulina Pasternak. Brawo 🙂

Opublikowany przez Studio Piosenki Iskra MDK Piła na 22 września 2017

TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH na spotkaniu z młodzieżą (22 września 2017 r.)

22 września 2017 r. w Sali widowiskowej MDK „ISKRA” gościliśmy wyjątkowego prelegenta p. dr Lucynę Kulińską, która gościła u nas na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Spotkanie odbyło się pod patronatem Starosty Pilskiego p. Eligiusza Komarowskiego. Uczniowie pilskich szkół ponadgimnazjalnych oraz pozostali goście mogli wysłuchać wykładu dotyczącego relacji Polska-Wschód na tle wydarzeń historycznych przełomu XIX i XX wieku. Wykład był bardzo ciekawy i sprowokował uczestników do burzliwej dyskusji po zakończeniu.

 

 

Pierwszy Piknik Integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Daj Radość Niepełnosprawnym” ( 10 września 2017 r.)

10 września 2017 r. tym razem na obiektach sportowych stadionu przy ul. Okrzei odbył się PIERWSZY PIKNIK INTEGRACYJNY, podobnie jak inne uroczystości i ta objęta została honorowym patronatem starosty pilskiego p. Eligiusza Komarowskiego.  Mimo, że pogoda płatała tego dnia psikusy, licznie stawiły się ze swoimi ofertami edukacyjnymi szkoły ponadgimnazjalne, stowarzyszenia i fundacje. Czytaj dalej

VII Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej ( 9 września 2017 r. )

Kolejny Piknik Rodzinny na stadionie przy ul. Okrzei . Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w kulinarnej uroczystości, czyli w VII Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej. Otwarcia przedsięwzięcia dokonał pan Eligiusz Komarowski Starosta Pilski , pan Stefan Piechocki, wicestarosta pilski i pan Krzysztof Rutkowski, wójt Gminy Białośliwie. Najważniejszą częścią Pikniku był konkurs kulinarny,  w którym wzięło udział dwanaście powiatowych reprezentacji z całego województwa. Czytaj dalej

Konferencja nt. „Zaburzenia ze spektrum autyzmu – poznaję i rozumiem” (8 września 2017 r.)

Organizatorem była  Pracownia Edukacji i Coachingu Małgorzata Burzyńska Monika Kłos. Konferencja objęta była Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego pana Eligiusza Komarowskiego.

Adresatami konferencji byli dyrektorzy i nauczyciele wszystkich typów szkół, psycholodzy, pedagodzy, terapeuci, pracownicy administracji publicznej w zakresie oświaty, rodzice, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby zainteresowane tematyką zaburzeń ze spektrum autyzmu. Czytaj dalej

INFORMACJA

Uczniowie, którzy złożyli deklaracje i wnioski o przyjęcie na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w roku szkolnym 2017/2018 (tj. osoby kontynuujące zajęcia i nowe) proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do nauczycieli poszczególnych pracowni do 30 września 2017 r. Po tym terminie uznamy, że uczestnik zrezygnował z zajęć w MDK „ISKRA” w Pile.

Potwierdzenia uczestnictwa w zajęciach przez osoby niepełnoletnie muszą być dokonane przez rodzica .

*******************************************************************************

OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice, informujemy, że zajęcia pozaszkolne w Młodzieżowym Domu Kultury ”ISKRA” rozpoczęły się z dniem 5 września 2017 r.. Rodziców dzieci niepełnoletnich, które zostały zapisane na zajęcia pozaszkolne prosi się o osobisty kontakt z nauczycielami podczas pierwszych zajęć. Celem jest ustalenie zasad uczestnictwa dziecka w zajęciach oraz bezpieczeństwa w czasie dojścia i powrotu z zajęć.

Kandydaci pełnoletni osobiście ustalają zasady uczestnictwa w zajęciach.

Rozpoczęły się już zajęcia w pracowniach:

– plastycznych u: p. Barbary Rudniewskiej, p. Emilii Kamińskiej, p. Marty Mrówki, p. Lucyny Pach, p. Ariany Latzke

pracowni muzycznej i pracowni teatralnej u: p. Iwony Brandenburger , p. Justyny Bramczewskiej, p. Marioli Kostrzewy

pracowni tanecznej ( taniec towarzyski) u p. Elizy Sabik,

zajęcia w klubie literackim „Pegazik” u p. Zuzanny Przeworskiej,

zajęcia z akrobatyki sportowej u p. Barbary Rudniewskiej i p. Natalii Troczyńskiej

Ponadto informujemy, że:

  • Rozpoczęcie pierwszych zajęć w pracowni plastycznej prowadzonej przez  Małgorzatę Białą odbędzie się w sobotę 16.09.2017 r.

9:00 – 11:15 – I grupa – „Spotkania ze sztuką” –  zajęcia ukierunkowane na ogólny rozwój uzdolnień plastycznych.

11:15 – 13:30 – II grupa – „Pracownia rysunku i grafiki” – zajęcia ukierunkowane na wykonywanie prac rysunkowych oraz w technice monotypii i linorytu.

  • Rozpoczęcie pierwszych zajęć szachowych u Pana Andrzeja Ancuty nastąpi 19.09.2017 r. t.j. wtorek – 16:30-18:00 i czwartek- 16:30-18:00

Informacja dla grup tanecznych tańca współczesnego prowadzonych  przez  p. Joannę Harendę :

-dla grupy ubiegłorocznej pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 19.09.2017r.

– dla osób nowo zapisanych w czwartek 21.09.2017r.

Zajęcia z kółka krajoznawczo-turystycznego w roku szkolnym 2017-2018 zostają zawieszone ze względu na małe zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży.

  • Nadal trwa rekrutacja na zajęcia z fotografii prowadzone przez p. Zbigniewa Sabika. Osoby zainteresowane proszone są o osobisty kontakt w czwartek 7.09.2017 r. w godzinach od 17.00-18.00.

Trwają również przesłuchania w pracowniach muzycznych i teatralnych od środy do piątku t.j. od 6.09.2017 r. do 8.09.2017 r. (od godziny 15.00-17.00)

Jeżeli ktoś chciałby jeszcze uczestniczyć w zajęciach to prosimy o indywidualny kontakt z wybranym nauczycielem.

Powiatowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 (4 września 2017 r. )

Poniedziałek 4 września był  oficjalnym dniem rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 dla placówek i szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.  Podczas uroczystości nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie, które osobiście odebrał Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz przedstawiciele uczniów klas pierwszych naszych szkół ślubowali, składając słowa ślubowania przed szkolnymi sztandarami. Czytaj dalej