Konkurs na inscenizację wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów

Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” zaprasza dzieci klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie pt. „Wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów w inscenizacji dziecięcej”. Konkurs odbędzie się 15.12.2018 r. (sobota) o godz. 10.00 – sala widowiskowa MDK „ISKRA”.

Szczegóły konkursu tj. regulamin, karta zgłoszenia, klauzula informacyjna oraz zgoda na wykorzystanie wizerunku znajdą Państwo poniżej:

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

KLAUZULA INFORMACYJNA INSCENIZACJI KONKURSU

ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU

 

Dni Niepodległej w Powiecie Pilskim – ROZDANIE NAGRÓD.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych oraz wyróżnionych na oficjalne rozdanie nagród zdobytych we wszystkich konkursach organizowanych w ramach Projektu Niepodległa:

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „MÓJ DOM, MOJA OJCZYZNA”

Ogólnopolski Konkurs Literacki „CZYM JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Pocztówkę „POLSKA TO MOJA OJCZYZNA”

Ogólnopolski Konkurs Piosenki „ŚPIEWAMY PO POLSKU”

10 LISTOPADA 2018 r. (sobota) godz. 15:00

sala wystawowa Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych

ul. Okrzei 9   64-920 Piła

Serdecznie zapraszamy na spektakl.

Teatr PINOKIO  przy Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” Piła

ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów szkół podstawowych na spektakl

„POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM”

21 listopada 2018r.   godz. 10:30

sala widowiskowa MDK „ISKRA” 

ul.Okrzei 9 64-920 Piła 

wstęp: 3 zł/osoba

 wpłaty na konto  75 8944 0003 5501 5307 2000 0010 z dopiskiem „Poplątanie z pomieszaniem”-szkoła

Rezerwacja biletów:  tel. 67  212  69  70

Szczegóły na plakacie.

 

DNI NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY W POWIECIE PILSKIM.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na  pt. „CZYM JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?”. Konkurs ten został zrealizowany w ramach projektu „Dni Niepodległej Ojczyzny w Powiecie Pilskim”i uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Uczestnicy  zmagali się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe klasy IV-VIII (w tym gimnazja), szkoły ponadgimnazjalne i uczestnicy dorośli. Czytaj dalej

DNI NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY W POWIECIE PILSKIM.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Pocztówkę pt. „POLSKA TO MOJA OJCZYZNA”. Konkurs ten został zrealizowany w ramach projektu „Dni Niepodległej Ojczyzny w Powiecie Pilskim”i uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Uczestnicy  zmagali się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe klasy IV-VIII (w tym gimnazja), szkoły ponadgimnazjalne. Czytaj dalej

Sukces uczniów MDK „ISKRA” na V Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej w Szydłowie

W dniu 26.10.2018 r. w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie odbył się V Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej. Reprezentujący MDK „ISKRA” uczniowie zdobyli następujące nagrody:

w kategorii dziecięcej

 II miejsce – AGATA BRANDENBURGER

III miejsce – LILIANA GRZESIAK

Wyróżnienie otrzymała MATYLDA JODDA

w kategorii młodzieżowej

  I miejsce – SZYMON STRÓŻYŃSKI

 II miejsce – JAGODA PACHOWICZ

III miejsce – ZUZANNA TYMPER

Wyróżnienie otrzymała MICHALINA ZGAIŃSKA

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

 

Rodzinne warsztaty plastyczne robienia flag, kotylionów i rozetek

Zapraszamy 10 listopada br. (sobota) o godz. 9.00 do MDK „ISKRA” dzieci, młodzież, dorosłych, a w szczególności całe rodziny do wspólnego wykonywania kotylionów, biało-czerwonych flag i rozetek, będących symbolem jedności i radości ze wspólnego świętowania obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wykonane elementy będą rozpowszechniane podczas VII Koncertu Muzyki Polskiej który odbędzie się tego samego dnia w BWAiUP w Pile o godz. 17.00

Wernisaż Rysunku i Malarstwa młodzieży z pracowni Lucyny Pach.

24 października 2018 roku w  Sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA”, odbył się wernisaż wystawy Rysunku i Malarstwa młodzieży z pracowni Lucyny Pach. Impreza odbyła się pod Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusz Komarowskiego. Wystawa ta jest podsumowaniem działań twórczych z ubiegłego roku szkolnego. Prezentowane są wybrane prace 31 uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym 2017/2018 wykazali się szczególnymi osiągnięciami artystycznymi. Ogółem do pracowni Lucyny Pach w ubiegłym roku szkolnym uczęszczało aż 180 osób. Uczniowie byli podzieleni na cztery grupy mieszane składające się z grupy ogólnej i grupy ukierunkowanej. Do grupy ogólnej uczęszczali uczniowie, których pasją jest rysowanie i malowanie, ale nie koniecznie w przyszłości będą zawodowo zajmować się jakąkolwiek dziedziną sztuki. W grupie ukierunkowanej uczniowie przygotowywali się z rysunku i malarstwa do egzaminów wstępnych na wybrane przez siebie  Uczelnie Artystyczne, na Akademie Sztuk Pięknych  na kierunek: Malarstwo, Grafika, Architektura Wnętrz, Konserwacja Dzieł Sztuki, Animacja, Projektowanie Ubioru, Media i Komunikacja, Edukacja Artystyczna itp. na Uczelnie Politechniczne na kierunek Architektura, do Liceum plastycznego oraz na Uczelnie Medyczne, kierunek Techniki Dentystyczne. Wszyscy uczniowie, którzy  w ubiegłym roku szkolnym zdawali egzaminy dostali się na wybrane Uczelnie i Szkoły Artystyczne. Serdeczne gratulacje dla tych wspaniałych jedenastu osób. Wernisaż uświetnił występ uczniów z pracowni muzycznej Pani Justyny Bramczewskiej. Czytaj dalej