NAUKOBUS z Centrum Nauki Kopernik w Pile (02-03.08.2018r.)

Serdecznie zapraszamy na kolejną niesamowitą atrakcję, nie tylko dla dzieci i młodzieży ale również dorosłych.

W sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile będzie stacjonował NAUKOBUS czyli Mobilne Laboratorium z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Będzie można przetestować m.in. uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”, czyli propozycje doświadczeń, które będzie można wykonać samemu w domu.

Przekonaj się, że nauka potrafi zachwycić, bawić i zainteresować. Przyjazd Naukobusu to inicjatywa Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki niej dzieci z mniejszych miejscowości także mają szansę zapoznać się z naukowymi atrakcjami nie jadąc do Warszawy. Jego sprowadzenie nie jest proste, bo oczekuje go wiele placówek szkolnych. Warto zatem podkreślić, że organizatorem jego przyjazdu do Piły jest Poseł Grzegorz Piechowiak i Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Szczegóły na plakacie.

Sala Widowiskowa  Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile

ul.Okrzei 9

02.08.2018  9:00 – 17:00

03.08.2018  8:00 – 14:00

Rezerwacja:  tel. 67  212 69 70      67  349 19 54

WSTĘP WOLNY!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

Zaproszenie na spektakl ” Kiedy będę duży” (7 czerca 2018r.)

Serdecznie zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną na spektakl pt. ” Kiedy będę duży” Teatru BA-Q / Projekt „Po drodze”, który odbędzie się 8 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile ul. Okrzei 9.

Spektakl Hacena Sahraoui ” Kiedy będę duży”, to poligon walk stereotypów, gdzie bohater pokaże nam polską kulturę przez pryzmat dumnego francuskiego koguta.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

„Pacjenci partnerem w tworzeniu polityki zdrowotnej”

Zapraszamy na sesję dyskusyjną  „Pacjenci partnerem w tworzeniu polityki zdrowotnej” organizowaną przez Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu 10 października 2017 r. godz. 11.00 sala widowiskowa Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” . Przedsięwzięcie objęte jest Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Spektakl pt. „Całe życie w dresach”

Fundacja Barak Kultury serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Całe życie w dresach” Teatr Ba-Q w ramach Innego festiwalu w wykonaniu Justyny Tomczak-Boczko w dniu 4 listopada (sobota) o godzinie 17:00.  Przedsięwzięcie objęte jest Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Wstęp bezpłatny. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia. Całe życie w dresach_TEATR BA-Q

Spektakl „Całe życie w dresach” Teatr Ba – Q w ramach Innego festiwalu.

Zapraszamy  4 listopada 2017 r. na godzinę 17:00 do sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” na 

spektakl „Całe życie w dresach” w ramach 5 edycji Innego festiwalu został objęty honorowym patronatem Starosty Pilskiego

Spektakl o otrzymał wyróżnienie na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”.

Monodram „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

Spektakl dla widzów od 16 roku życia. „Całe życie w dresach”. W ramach Innego festiwalu. Organizator: Fundacja Barak Kultury

„Inny festiwal” to festiwal kulturalno-edukacyjny, którego głównym celem jest aktywizacja i integracja osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. W tym roku odbędzie się po raz piąty. Festiwal, dążąc do wielopoziomowej dyskusji o problemie niepełnosprawności, skłania odbiorców do budowania większej świadomości społecznej oraz zachęca do integracji i wzmacniania więzi społecznych

Wstęp bezpłatny. Wejściówki prosimy rezerwować telefonicznie pod numerem 502 115 554 z podaniem nazwiska osoby (lub stowarzyszenia) oraz ilości miejsc.

 

Link do trailera:

https://www.youtube.com/watch?v=qNQHhwhfkSQ&feature=youtu.be

 

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/358411871272698/?ref=br_rs

 

Link do reportażu Wysokich Obcasów_ 7.10.2017

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,22456850,macierzynstwo-bez-fikcji-zrobilam-sobie-prezent-na-czterdziestke.html#TRNajCzytSST

 

„Całe życie w dresach”

Tekst: Justyna Tomczak-Boczko

Reżyseria: Przemek Prasnowski

Scenariusz: Justyna Tomczak – Boczko, Przemek Prasnowski

Obsada: Justyna Tomczak – Boczko

Muzyka: Maciej Kuśnierz
Kostiumy: Dorota Słomczyńska

Wizualizacje: Hacen Sahraoui

Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski

Czas trwania: 50 min.

Produkcja: Fundacja Barak Kultury

Premiera: listopad 2016 w ramach Innego festiwalu

Partner projektu: Magiel Fitness Klub

Justyna Tomczak-Boczko  aktorka, lektorka i nauczycielka hiszpańskiego, tłumaczka. Obecnie doktorantka lingwistyki na UAM w Poznaniu. W latach 90. związana z Teatrem Strefa Ciszy w Poznaniu. W 2005 r., podczas stypendium w Meksyku, zrealizowała z aktorem i reżyserem Beto Ruizem „Króla Ubu” w wersji gender (grała króla Ubu). W 2009 r. zaprosiła Ruiza do Poznania i w Teatrze Ósmego Dnia wystawili monodram „Pozioma Pionowa” na podstawie „Szklanego klosza” Sylvii Plath. W 2011 r. podczas festiwalu Republica Femenina II w poznańskiej Meskalinie pokazała „Cały ten Meksyk. Komediodramat muzyczny”. Rok później urodził się Jeremi.

 

Teatr Ba Q. Przyjaciele różnorodności – mission possible

Jesteśmy grupą z Polski, powstałą w 2009 roku w Poznaniu. Swoimi realizacjami połączyliśmy wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Z Ba – Q współpracują  m.in. aktorzy – imigranci: hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki oraz aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami  Justyna Tomczak -Boczko. Liderem teatru jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Głównymi bohaterami spektakli Ba-Q są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

TERMINY NAJBLIŻSZYCH SPEKTAKLI:

TUREK Piątek, 13 października

Godz. 17.00 „Całe życie w dresach” – spektakl, Teatr Ba-Q

Miejski Dom Kultury w Turku, ul. Tadeusza Kościuszki 13

WARSZAWA Sobota, 14 października

godz. 19:00 Kino Elektronik, ul. Generała Zajączka 7

w ramach 5. edycji Warszawskiego Festiwalu Kultura Bez Barier http://kinoelektronik.pl/

MARGONIN Niedziela, 15 października

Godz. 17.00 „Całe życie w dresach” – spektakl, Teatr Ba-Q

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie, ul. Powstańców Wielkopolskich 15

POZNAŃ Sobota, 21 października

Godz. 19.00 „Całe życie w dresach” – spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na j. migowy, Teatr Ba-Q

Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22

JAROCIN Sobota, 28 października

Godz. 17.00 „Całe życie w dresach” – spektakl, Teatr Ba-Q

Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1

GOSTYŃ Piątek, 3 listopada

Godz. 18.00 „Całe życie w dresach” – spektakl, Teatr Ba-Q

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, ul. Hutnika 4

PIŁA Sobota, 4 listopada

Godz. 17.00 „Całe życie w dresach” – spektakl, Teatr Ba-Q

Młodzieżowy Dom Kultury „ ISKRA”, ul. Okrzei 9, Piła