Spotkanie konsultacyjne na temat oferty edukacyjnej na rok szkolny 2018/2019

W poniedziałek tj. 12 lutego br. w MDK ISKRA odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące oferty edukacyjnej na rok szkolny 2018/2019 szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski. W spotkaniu wzięło udział kilkunastu pilskich przedsiębiorców, przedstawiciel Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile – p. Ewa Dorna, Starosta Pilski – Eligiusz Komarowski, Etatowy Członek Zarządu – p. Przemysław Pochylski oraz wielu dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

Podczas spotkania Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile – p. Łucja Zielińska przedstawiła ofertę edukacyjną wszystkich szkół i placówek oświatowych Powiatu Pilskiego, a następnie prowadzący spotkanie dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile p. Piotr Halama zaprosił do dyskusji przedsiębiorców i dyrektorów szkół których zapytano o:

  1. Czy przedstawiona oferta edukacyjna jest wystarczająca / wyczerpująca, spełnia oczekiwania Państwa, czy odpowiada ona na potrzeby rynku pracy?
  2. Jakie nowe kierunki kształcenia / zawody zdaniem Państwa należałoby wprowadzić do oferty edukacyjnej szkół na rok szkolny 2018/2019?
  3. Jakie formy współpracy pomiędzy Partnerami Społecznymi a szkołami wydają się zdaniem Państwa najbardziej efektywne, mogą przynieść najwięcej wspólnych korzyści?
  4. W jaki sposób mogą Państwo pomóc w promocji kształcenia zawodowego?

W załączeniu szczegółowy wykaz terminów „Drzwi otwartych” szkół i placówek Powiatu Pilskiego.

XII edycja Dnia Ochrony Danych Osobowych

Z okazji XII edycji „Dnia Ochrony Danych Osobowych” Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury „Iskra” w Pile w dniu 29 stycznia br. zorganizował spotkanie dla uczniów, pedagogów szkolnych i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Prezes Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych Jarosław Feliński.

Głównymi prelegentami były przedstawicielki Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych: Beata Lewandowska oraz Violetta Dąbrowska, która odczytała list prezesa SIODO do uczestników spotkania.

List otwarty Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych do uczestników spotkania, które odbywało się w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych – inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli” odczytała dyrektor ZSE w Pile Magdalena Michalska.

W sali widowiskowej odbyła się prelekcja dla młodzieży i pedagogów szkolnych na temat „Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwa w sieci”, którą przygotowała Beata Lewandowska. Następnie odbył się quiz z nagrodami dla uczniów, w formie elektronicznej, dotyczący ochrony danych osobowych w życiu codziennym.

W tym samym czasie – w sali konferencyjnej – miały miejsce prelekcje „Zbiory danych osobowych w JST według RODO – studium przypadku”  Violetty Dąbrowskiej i „RODO – podejście procesowe”  Beaty Lewandowskiej dla dyrektorów, pedagogów i zaproszonych gości dotyczące najnowszych zmian i regulacji w ochronie danych.

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje na temat podstawowych zasad ochrony danych osobowych  będą pomocne w podejmowaniu różnorodnych działań.

List z SIODO             List z GIODO

 

Odwołane zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne u p. Emilii Kamińskiej w dniach 2-5 stycznia 2018 r. zostają odwołane z powodu choroby nauczyciela.

Również odwołane zostają zajęcia plastyczne u p. Lucyny Pach w dniach 2-10 stycznia 2018 r. z powodu choroby nauczyciela.

Gala taneczna „ISKRA” 2017 ( 16 grudnia 2017 r.)

16 grudnia 2017 r. w hali sportowej MOSIR przy ul. Żeromskiego dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca „ISKRA” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Można było zobaczyć medalistów mistrzostw Europy Północnej Sportowego Tańca Towarzyskiego, finalistów i medalistów Mistrzostw Polski, tancerzy z najwyższymi klasami tanecznymi oraz pokazy taneczne najmłodszych dzieci i ich rodziców.

 

 

 

Podsumowanie cyklu „Biegaj z nami 2017”

W miniony wtorek tj. 19.12.2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyło się podsumowanie cyklu „Biegaj z nami”. Nagrodzono zwycięzców poszczególnych kategorii oraz osoby, które wzięły udział we wszystkich biegach organizowanych w powiecie pilskim.

– Gratuluję państwu zaangażowania. Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i władzom poszczególnych gmin za wsparcie naszego wspólnego przedsięwzięcia. Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać właśnie tutaj. Mam nadzieję, że dzisiejsza uroczystość przypadnie państwu do gustu. Korzystając z okazji, życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia i wielu sukcesów w nowym roku – powiedział na początku spotkania Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W pierwszej kolejności na podium pojawili się triumfatorzy poszczególnych kategorii wiekowych, po nich uroczystość zdominowały pary małżeńskie. Spośród dziewięciu duetów, które wspólnie przebiegły cały cykl, najsprawniej tej sztuki dokonali pilanie: Ewa i Dominik Mączyńscy. Wreszcie na scenie pojawiło się kilkudziesięciu bohaterów, którzy przebyli każdy z dziesięciu tegorocznych etapów: od kwietniowego „Biegu Papieskiego” począwszy, na listopadowym „Biegu Niepodległości” skończywszy. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy w cyklu „Biegaj z nami” wzięli udział zawodnicy nordic walking.